عبدالناصرهمتی رییس بانک مرکزی درباره چرایی ناتوانی برای خرید واکسن توضیحاتی ارائه کرد. او در پستی در صفحه شخصی خود نوشت: از آنجا که خرید واکسن کرونا بایستی از مسیر رسمی سازمان بهداشت جهانی انجام گیرد تاکنون هر طریقی برای پرداخت و انتقال ارز مورد نیاز به خاطر تحریم‌های غیر انسانی دولت آمریکا و ضرورت اخذ مجوز اوفک با مانع مواجه شده است.

چرا ایران واکسن کرونا نخرید؟

سلامت نیوز: عبدالناصرهمتی رییس بانک مرکزی درباره چرایی ناتوانی برای خرید واکسن توضیحاتی ارائه کرد. او در پستی در صفحه شخصی خود نوشت: از آنجا که خرید واکسن کرونا بایستی از مسیر رسمی سازمان بهداشت جهانی انجام گیرد تاکنون هر طریقی برای پرداخت و انتقال ارز مورد نیاز به خاطر تحریم‌های غیر انسانی دولت آمریکا و ضرورت اخذ مجوز اوفک با مانع مواجه شده است.

عبدالناصرهمتی رییس بانک مرکزی در پستی در صفحه اینستاگرم خود درباره چرایی ناتوانی برای خرید واکسن توضیحاتی ارائه کرد. او در این باره نوشت: برخی نادانسته یا مغرضانه سعی در تطهیر اقدامات غیر انسانی آمریکا در تحریم ایران را دارند و تنها به ادعای دروغین آمریکا بر عدم محدودیت در معاملات دارو تاکید می‌کنند. برای ثبت در حافظه تاریخی می‌گویم که اعلام خبر‌های مربوط به توزیع واکسن کرونا توسط برخی کشور‌های همسایه بین مردمشان تلخ‌ترین پاسخ به این عده است.او در ادامه نوشت: از آنجا که خرید واکسن کرونا بایستی از مسیر رسمی سازمان بهداشت جهانی انجام گیرد تاکنون هر طریقی برای پرداخت و انتقال ارز مورد نیاز به خاطر تحریم‌های غیر انسانی دولت آمریکا و ضرورت اخذ مجوز اوفک با مانع مواجه شده است.

در ادامه این پست آمده است: کره جنوبی بابت انتقال پول از طریق U-trun دلار برای خرید‌های بشر دوستانه، نتوانست تضمینی برای عدم مصادره پول بانک مرکزی ایران توسط دولت آمریکا در هنگام انتقال بدهد.

همتی در ادامه نوشت: صندوق بین المللی پول با فشار و تهدید آمریکا و علیرغم اذعان به حق ایران و عدم وجود هیچ گونه مانع اقتصادی یا حقوقی، حتی جرات مطرح کردن وام بشر دوستانه ایران در هیئت مدیره صندوق را پیدا نکرد.

او در ادامه خاطر نشان کرد: البته انتقال پول از مسیر‌های دیگر تحت پیگیری است؛ که انشاالله با همکاری و اقدام به موقع دستگاه‌های ذی ربط به نتیجه خواهد رسید.

در پایان این مطلب آمده است: خرید واکسن از دیگر کشور‌ها نیز در دستور کار همکاران وزارت بهداشت قرار دارد. اخبار واصله در خصوص تولید داخلی واکسن کرونا نیز امیدوار کننده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha