راهنمايي صحيح والدين در خصوص مسائل جنسي دوره بلوغ از انحراف نوجوانان در آينده پيشگيري مي کند

۱۳۸۶/۰۲/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3062
راهنمايي صحيح والدين در خصوص مسائل جنسي دوره بلوغ از انحراف نوجوانان در آينده پيشگيري مي کند

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازایسنا، طاهره يعقوبي پرستار و پژوهشگر در خصوص بررسي هاي انجام شده در خصوص آگاهي دانش آموزان مقطع دبيرستان از بلوغ و مسائل جنسي و نقش اهميت آن گفت: بلوغ يکي از باشکوه ترين و در عين حال پيچيده ترين و مسئله ساز ترين مراحل تکامل و زندگي انسان است، مرحله اي که در آن شخص از دنياي کودکي ، ضعف و خيال خارج شده و پا به دنياي واقعيت مي گذارد. بنابراين شناخت کامل و صحيح اين مجموعه تغييرات توسط خود نوجوان، والدين و مسوولان براي برنامه ريزي و هدايت اين توانمندي و نيروها در جهت مثبت و کمال يک شرط لازم و ضروري است.

وي با اشاره به اين که مسووليت آموزش مسائل جنسي به نوجوانان از مهمترين موارد تربيتي است که بر عهده والدين و اولياي مدرسه است، افزود: در اغلب موارد والدين در آموزش جنسي به فرزندان خود به دليل فقدان آگاهي از ارائه تعاليم جنسي و ترس از شکستن حريم هاي خانوادگي و عدم آگاهي از زمان مناسب براي ارائه آموزش هاي جنسي، ناموفق هستند.

يعقوبي در ادامه با اشاره به مطالعه انجام شده بر روي دختران دبيرستان هاي منتخب شهرستان کرج در خصوص يافته‌هاي اين تحقيق گفت: براساس مطالعه انجام شده ،37 درصد از نوجوانان اطلاعات بلوغ و مسائل جنسي را از طريق والدين کسب نموده بودند و بيشترين اطلاعات در اکثريت دختران (60 درصد) در حوالي بلوغ در اختيار نوجوانان قرار مي گيرد.

به اين ترتيب دختران با رسيدن به سن بلوغ دچار بحران هويت جنسي شده و با سوالات و ابهامات متعددي روبرو هستند و وظيفه مهمي که در دوره بلوغ به عهده والدين است راهنمايي صحيح جنسي آنان است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.71572s, 18q