میناوند دو روز پیش با وضیعت تنفسی وخیم(دیسترس تنفسی) و تنفس های سطحی به بیمارستان مراجعه و بخاطر شرایط اورژانسی، تحت درمان های پیشرفته قرار گرفت.

بررسی وضعیت مهرداد میناوند در مصاحبه با پزشک معالج

سلامت نیوز: میناوند دو روز پیش با وضیعت تنفسی وخیم(دیسترس تنفسی) و تنفس های سطحی به بیمارستان مراجعه و بخاطر شرایط اورژانسی، تحت درمان های پیشرفته قرار گرفت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی نظام پزشکی، دکترامیر حسین لطفی متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه و رییس دپارتمان مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ لاله تهران با اشاره به وضیعت عمومی مهرداد میناوند فوتبالیست خوب کشورمان از مردم و علاقمندان خواست برای بهبود حال وی دعا کنند!

دکتر لطفی گفت: میناوند دو روز پیش با وضیعت تنفسی وخیم(دیسترس تنفسی) و تنفس های سطحی به بیمارستان مراجعه و بخاطر شرایط اورژانسی، تحت درمان های پیشرفته قرار گرفت.

پزشک معالج میناوند در ادامه افزود : متاسفانه به دلیل مراجعه‌ی دیر هنگام ،ریه‌ی ایشان تا هشتاد درصد درگیری دو طرفه‌ی ناشی از ویروس کرونا داشت چندان که مجبور شدیم نام برده را بیهوش و سپس تحت مداوای پیشرفته قرار دهیم .دکتر لطفی ادامه داد: متاسفانه ایشان زمانی به بیمارستان مراجعه نمود که در فاز طوفان التهابی ناشی از کووید۱۹ بود. به همین خاطر بیمار سریعاً به آی‌سی‌یو منتقل و به دستگاه تنفس مصنوعی متصل شد.

وی در خصوص اقدامات درمانی برای میناوند گفت: بر اساس دستور العمل های علمی و کشوری تمام اقدامات پیشرفته‌ی درمانی و دارویی در حال انجام است . میناوند برای همه‌ی ما یک سرمایه‌ی ملی است و همه‌ تلاش خواهیم کرد برای سلامتی ایشان و شادی دل مردم همه‌ی اقدامات لازم را انجام دهیم.

لطفی افزود: با توجه به وضیعت درگیری شدید ریه ها ،امروز برای بیمار تراکئوستومی ( باز کردن مجرای نای) انجام و بوسیله برنکوسکوپی، هر دو ریه ایشان شستشو داده شد. خوشبختانه پس از این اقدام اکسیژن خون تا حدودی بالا آمد.

این متخصص بیهوشی در پاسخ خبرنگار سازمان نظام پزشکی که پرسید وضعیت امروز بیمار را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: وضعیت فعلی میناوند فاز حاد و نگران‌کننده است و من از مردم و علاقمندان به ایشان می‌خواهم دعاهای ناب و انرژی‌های مثبت خود را به کمک تیم درمان و ایشان روانه نمایند. مسلماً با امیدواری کارمان را ادامه می‌دهیم تا مانع از آن شویم وضعیت وخیم‌تر شود. وی همچنین در ادامه داد: خوشبختانه هیچگونه کمبود دارویی یا امکانات و تجهیزاتی وجود ندارد و مردم خوب کشورمان مطمئن باشند تیم درمانی میناوند علی رغم اینکه او از بیماری زمینه‌ای و چاقی هم رنج می‌برد از تمامی امکانات برای درمان او برخوردارند.

دکتر لطفی در پایان از اینکه مجدداً کرونا در کشورمان علی رغم تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت در حال اوج‌گیری است ابراز نگرانی کرد و افزود:من عمیقاً از مردم و عزیزانی که این ملت به آنها علاقمندند تقاضا می‌کنم در مقابله و مبارزه با کرونا تا ریشه‌کنی و کنترل بیماری هرگز کوتاه نیایند،  ماسک بزنند، دست‌های خود را دایم بشویند، فاصله اجتماعی و فیزیکی را رعایت کنند، دورهمی‌ها را تا زمان کنترل کرونا به تعویق بیاندازند، مسافرت نروند و به محض آنکه علایمی در خود دیدند که مشکوک تلقی می‌شود به پزشک خود مراجعه کرده تا مبادا در روال درمانی وقفه و دیرکرد ایجاد شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha