تکنیک‌هایی برای تقویت و افزایش حجم ریه‌ها

۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۳:۳۷ - کد خبر: 307648
تکنیک‌هایی برای تقویت و افزایش حجم ریه‌ها

سلامت نیوز: متخصص طب ایرانی تکنیک‌هایی برای تقویت و افزایش حجم ریه‌ها ارائه داد.

به گزارش سلامت نیوز، علیرضا یارقلی متخصص طب سنتی در گفتگو با فارس، درباره راهکارهای تقویت ریه گفت: تنفس شکمی می‌تواند به تقویت و هواگیری ریه کمک کند سه نوع تنفس ۸-۷-۴ ( ۴ ثانیه دم، ۷ ثانیه نگه داشتن نفس و ۸ ثانیه بازدم)، ۴-۴-۴ ( ۴ ثانیه دم، ۴ ثانیه نگه داشتن نفس و ۴ ثانیه بازدم)، و ۸-۸-۸ ( ۸ ثانیه دم، ۸ ثانیه نگه داشتن نفس و ۸ ثانیه بازدم)، می تواند به تقویت و آرامش ریه کمک کند.

وی تاکید کرد: این تکنیک های تنفسی نباید بیشتر از ۵ مرتبه پشت سر هم انجام نشود چون می تواند باعث سرگیجه گردد. افراد می توانند در هر ساعت یا هر نیم ساعت یکبار ۵ تنفس داشته باشند.

متخصص طب سنتی کشورمان در ادامه اظهار داشت: این تنفس ها به طور مستقیم موجب لاغری نمی شود ولی با توجه به اینکه موجب تقویت عضلات شکمی و تنفسی می شود می تواند اندازه دور شکم را کاهش دهد. بسیاری از افراد فکر می کنند بزرگی شکم به دلیل افزایش چربی است ولی مقداری از این بزرگی مربوط به شل شدن عضلات شکمی است.

یارقلی نوشیدن دمنوش ها را بر تقویت ریه ها موثر دانست و گفت: دمنوش هایی که حاوی زعفران است ، قلب و ریه را تقویت می کند. برخی افراد که سرفه های خشک در این ایام دارند باید از دمنوش هایی که رطوبت را افزایش می دهد استفاده کنند. دمنوش تخم و برگ بارهنگ از این نوع است. اما افرادی که سرفه های ترشح دار غیر چرکی دارند و بیماری زمینه ای هم ندارند می توانند از دمنوش بابونه و مرزنجوش استفاده کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: برخی از بوها برای ریه خوب است. افراد می توانند از بخورهایی حاوی عناب، پرتقال و آویشن استفاده کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.9885s, 19q