معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی مطرح کرد؛

تعرفه های پزشکی ۱۴۰۰ چگونه تعیین می شود/ دو سیاست تعرفه ای

۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۳:۴۴ - کد خبر: 307982
تعرفه های پزشکی ۱۴۰۰ چگونه تعیین می شود/ دو سیاست تعرفه ای

سلامت نیوز: معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران، در ارتباط با وضعیت تعرفه های پزشکی در سال ۱۴۰۰ توضیحاتی ارائه داد و گفت: در سال آینده دو سیاست تعرفه ای را در پیش گرفته ایم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محمد جهانگیری، شامگاه پنج شنبه در پنل صنفی بیست و هشتمین اجلاس سالیانه انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: تعرفه یکی از نمادهای اقتصاد سلامت است که همواره با چالش‌های زیادی در حوزه اقتصادی کشور مواجه بوده ایم.

وی با عنوان این مطلب که تعرفه‌ها همواره توسط دولت تعیین می‌شود و نظارت‌ها هم تا حدود زیادی امکان پذیر است، افزود: بر اساس چند مطالعه‌ای که انجام دادیم، توانستیم در پایان سال ۹۸، قیمت تمام شده ویزیت، هتلینگ و بعضی خدمات ددیگر پزشکی و البته دندانپزشکی را احصا کنیم.

جهانگیری ادامه داد: البته نرخ ویزیت را قبل از گران شدن بنزین احصا کرده ایم.

وی افزود: در هر صورت امسال توانستیم به صورت سیستماتیک، نرخ رشد تعرفه‌ها را داشته باشیم.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران، به عدالت تعرفه‌ای بر اساس کتاب ارزش‌های نسبی اشاره کرد و گفت: متأسفانه یکی از مشکلات جامعه پزشکی، پرداخت‌های پلکانی است. در حالی که بیش از ۸۰ درصد بستری‌ها در بخش دولتی انجام می‌شود، چرا باید فقط ۳۰ تا ۴۰ درصد تعرفه پزشکی به پزشک پرداخت شود. این یک اجحاف در حق جامعه پزشکی است.

وی افزود: از همین رو در گام اول ما خواسته ایم که جز حرفه‌ای به خدمت پزشکی باز گردد و این شامل تمامی گروه‌های پزشکی و دندانپزشکی می‌شود. به طور کلی کسانی که کار حرفه را انجام می‌دهند.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران، گفت: در تعیین تعرفه‌های ۱۴۰۰ دو دیدگاه را دنبال می‌کنیم. اول، کیفیت خدمت و دوم، تداوم و توسعه خدمت است. زیرا، سلامت محور اصلی در دنیا است و اگر از توسعه نسبی غفلت کنیم، قطعاً در محور سلامت دچار مشکل خواهیم شد.

وی افزود: دو فاکتور مهم در تعرفه‌ها و هزینه‌ها را دنبال می‌کنیم که شامل نرخ تورم و تغییرات ارزی است.

جهانگیری گفت: برای سال ۱۴۰۰ همین سیاست تعرفه‌ای را ادامه خواهیم داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21741s, 19q