نگاه مبتنی بر واقعیات کشور در ذهن اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا نیست

آیا وزارت بهداشت توان مدیریت بحران کرونا را از دست داده؟/ چرا نسخه یک سال پیش را برای مردم می پیچید؟

۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۱ - کد خبر: 308393
آیا وزارت بهداشت توان مدیریت بحران کرونا را از دست داده؟/ چرا نسخه یک سال پیش را برای مردم می پیچید؟

سلامت نیوز-مهدی اسفندیار: یکسال از حضور کرونا گذشته جامعه خسته شده و روان مردم بهم ریخته پایه های اقتصاد کشور فرو ریخته، دولت توان حمایت از مردم را ندارد، ngo ها سامان دهی نشدند و هزار بلای زمین و آسمان بر این مردم نازل شده . دیگر نمی توان مردم را در خانه ها نگه داشت.

اینکه دکتر محرز و سعید نمکی و رئیسی و حریرچی و ... هر از چندگاهی در تلویزیون پیدا می شوند و میگویند مردم مسافرت نروند چون موجب شیوع کرونا می شود نمیتواند راهکار خوبی برای حل این معضل باشد.

تحول پذیری جامعه کاهش پیدا کرده و بحران روان را می توان در آپارتمانها و خشونت ها و .... دید و اکنون وقت آن نیست که نسخه ۱ سال پیش را برای مردم بپیچیم.

ما در روز حداکثر ۱۰ هزار نفر مبتلا داریم و نه ۱۰۰ هزار نفر، راه این نیست که ۸۵ میلیون نفر را در خانه ها حبس کنیم تا اقتصاد و اعصاب و ...فرو بپاشد به بهانه اینکه می خواهیم کووید ۱۹ را مهار کنیم .

مسئولان محترم وزارت بهداشت باید درک کنند که این کشور ۸۵ میلیون نفری نمی تواند تحت هیچ شرایطی از حیث سفرکردن دچار ممنوعیت مطلق گردد لذا اینکه در خبر می‌شنویم خانم محرز در واکنش به خبر اجرای سفرهای نوروزی توسط رجا با رعایت سختگیرانه پروتکل‌های کووید ۱۹ می گوید نباید برای سفر برنامه ریزی کرد تنها می‌تواند یک دلیل داشته باشد و آن اینکه نگاه جامع و مبتنی بر واقعیات کشور بر ذهن اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا منطبق نیست و همه چیز را صرفاً از منظر ویروس و انتقال پذیری آن نگاه می‌کنند درحالیکه شاید خساراتی که از حیث اجتماعی و روحی و روانی بر جامعه ما در این مدت یک سال وارد شده است حتی از خسارت مرگ ۵۶ هزار نفر از هموطنان عزیزمان نیز در کوتاه مدت و درازمدت بیشتر باشد .

بنظر میرسد وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا توان مدیریت بحران کووید ۱۹ را از دست داده و جامعه نگری و مشارکت خرد جمعی را در حل بحران‌های پیش‌رو در مسیر مدیریت کوید ۱۹ ندارد.

اکنون وقت آن فرا رسیده است که مدیریت کلان کشور و خصوصاً اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا به جای بیان فرمایشات پیش پا افتاده به سوالات مهم پاسخ دهند که در صورت آنکه خانواده‌ای بنا به دلایلی نتواند شرایط قرنطینه و منع سفر را تحمل کند از چه مسیری و چگونه می تواند سفری با کمترین مخاطرات را داشته باشد؟!

در نهایت خیلی زود مسئولین وزارت بهداشت متوجه خواهند شد که نیازمند طیف گسترده‌تری از نبوغ و خلاقیت و مشورت پذیری در مهار بحران کوئید ۱۹ می باشند و باید به حرف خردمندان تن بدهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.72514s, 18q