نتایج یک بررسی نشان می دهد که نارسایی بینایی با خطر مرگ و میر همراه است.

ارتباط اختلالات بینایی با افزایش خطر مرگ و میر

سلامت نیوز:نتایج یک بررسی نشان می دهد که نارسایی بینایی با خطر مرگ و میر همراه است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، جمعیت جهان رو به پیری است و سلامت چشم ها نیز تحت تاثیر این موضوع قرار دارد. در حقیقت پیش بینی می شود طی ۳۰ سال آینده تعداد افراد مبتلا به نارسایی بینایی و نابینایی بیش از دو برابر افزایش پیدا کند.


در این بررسی که شامل ۴۸ هزار شرکت کننده در ۱۷ مطالعه بود، مشخص شد: افرادی با شدیدترین نارسایی های بینایی در مقایسه با افرادی که از قدرت بینایی طبیعی یا متوسطی برخوردارند، بیشتر در معرض عوامل مختلف مرگ و میر هستند.


بررسی های موجود حاکی از آن است که خطر مرگ و میر در افرادی با نارسایی بیناییِ خفیف در مقایسه با افرادی با دید طبیعی ۲۹ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ و میر قرار دارند. این خطر در افرادی با نارسایی شدید بینایی، ۸۹ درصد است.


همچنین در این بررسی تاکید شده است که چهار مورد از پنج مورد نارسایی بینایی قابل پیشگیری یا اصلاح است.


در سطح جهان عوامل اصلی از دست دادن قدرت بینایی و نابینایی هر دو قابل پیشگیری هستند: آب مروارید و نیاز برآورده نشده به عینک.
در این بررسی تاثیر نارسایی بینایی در سنین بالا بر سلامت از جمله تاثیر آن بر زوال عقل، افسردگی و از دست دادن استقلال مورد تاکید قرار گرفت.


به گزارش مدیکال اکسپرس، محققان تاکید دارند: مهم این است که این مسائل به موقع رسیدگی شوند زیرا از دست دادن بینایی بیش از چگونگی مشاهده جهان تاثیرگذار است. این عارضه بر تجربه فرد از جهان و زندگی تاثیر می گذارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =