ورمرزیاری، عضو شورای سلامت کشور و عضو پزشک­های صلیب سرخ عنوان کرد

ترس پزشکان از اعلام عمومی درگیری کودکان در فاز دوم کووید ۱۹

۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۵:۴۶ - کد خبر: 308789
ترس پزشکان از اعلام عمومی درگیری کودکان در فاز دوم کووید ۱۹

سلامت نیوز: عضو شورای سلامت کشور و عضو پزشک­های صلیب سرخ گفت: ترسی که همه پزشکان با آن مواجه­اند، اعلام عمومی درگیری کودکان در فاز دوم کووید ۱۹ است و این در حالیست که در کشور ما بیمارستان و تجهیزات لازم برای کودکان بسیار کم است و عملاً یک فاجعه بروز می­کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود ورمزیاری گفت: با شیوع کرونا، رسانه جای خود را بیشتر از قبل باز کرد و با رشد کرونا، رسانه نیز رشد کرد اما هنوز جای پیشرفت دارد.

عضو شورای سلامت کشور و عضو پزشک­های صلیب سرخ منع سلبریتی ­ها از اظهارنظر درمورد کرونا را یک امر دستوری عنوان کرد و ادامه داد: در این دوران شاهد اظهار نظرهایی عده ای غیر پزشک هستیم که ناراحت کننده و سیاسی است در حالی که اگر کسی در این حوزه تخصص ندارد، نباید اظهار نظر کند، سواد رسانه ای در جامعه یک نیاز ضروری است، میزان این شاخص حتی در میان تحصیل کرده ها هم کم است و خیلی ها توان تشخیص درست یا نادرست بودن مطلب را ندارند.

وی اشاره به نداشتن مهارت استفاده از رسانه توسط وزیر بهداشت افزود: در تمام دنیا شخصی به عنوان سخنگو که مهارت استفاده از رسانه را می داند، در رسانه صحبت می کند زیرا به کار بردن الفاظی که در ذهن مردم رسوخ می­کند و ابهت جایگاه شخص وزیر را زیر سؤال می برد، جایگاهی ندارد، دنیای آینده دنیای با کروناست، کرونا یک اَبَر روند است و در مقابل اَبَر روندها هم نمی توان ایستاد و باید با آنها سازگار و همراه شد.

ورمرزیاری با اشاره به وارد شدن به فاز چهارم کووید 19 گفت: الان حتی یک نفر فوتی هم زیاد است، ترسی که همه پزشکان با آن مواجه­اند، اعلام عمومی درگیری کودکان در فاز دوم کووید 19 است و این در حالی است که در کشور ما بیمارستان ها و تجهیزات لازم برای کودکان بسیار کم است و عملاً یک فاجعه بروز می­کند.

عضو شورای سلامت کشور آزمایش های مدام پی سی ار و سی تی اسکن های زیاد را آسیب رسان دانست و گفت: در طول سالیان آینده با حجمی از سرطان مواجه می­شویم که این از تبعات سی تی اسکن های زیاد است، کرونا از تمام جهات رسانه ای شده اما خلأ بعد روانشناختی آن در دنیا و ایران وجود دارد، مردم به دنبال رسانه ای هستند که ثبات، دلسوزی، امید داشته باشد و به آنها اعتماد کند.

به گزارش فارس وی در پایان با تأکید بر حمایت بیشتر از حوزه سلامت و پزشکان در این شرایط اظهار کرد: جان آدمیان مهمتراز بعد سیاسی کروناست و افتخار، نجات دادن جان مردم است نه صرفاً تولید واکسن.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.37396s, 19q