آخر هفته بارانی خواهدبود/ ورود سامانه جدید به کشور

۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۰:۴۸ - کد خبر: 308970
آخر هفته بارانی خواهدبود/ ورود سامانه جدید به کشور

سلامت نیوز:یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،فریبا گودرزی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی چند روز آینده کشور گفت: امروز در نوار شمالی و بعد از ظهر امروز هم در بخش‌هایی از غرب و زاگرس مرکزی بارش خفیفی را دارند سامانه بارشی از فردا از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود که بارش برف و باران را در پی دارد. بعد از ظهر پنجشنبه شدت بارش‌ها در غرب کشور بیشتر می‌شود.


گودرزی گفت: علاوه بر مناطق غرب و شمال غربی در بخش‌هایی از دامنه‌های البرز و سواحل دریای خزر و دامنه‌های زاگرس مرکزی و همینطور بخش‌های مرکزی کشور تحت تاثیر این سامانه قرار می‌گیرند که بارش باران، گاهی وزش باد همراه رگبار و وزش باد شدید خواهدبود. در ارتفاعات هم در روز جمعه هم بر میزان شدت بارش‌ها افزوده خواهدشد و هم بر گسترده فعالیت این سامانه که بجز جنوب شرق و بخش‌هایی از جنوب کشور انتظار داریم که در بیشتر نقاط کشور بارش داشته باشند.


این کارشناس ادامه داد: از بعد از ظهر شنبه از میزان شدت بارش‌ها در نوار غربی کشور کم می‌شود فعالیت این سامانه به سمت سواحل خزر و بخش‌هایی از شمال شرق و شرق کشور محدود می‌شود. اواخر وقت شنبه هم این سامانه از کشور خارج می‌شود.


وی گفت: روز یکشنبه برای بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی پایدار پیش بینی می شود. از فردا پنجشنبه با ورود این سامانه بخش‌هایی از شمال غرب و شرایط جوی را پیش بینی می‌کنیم. روز جمعه سرعت وزش باد در بیشتر مناطق کشور شدت می‌یابد که در شرق کشور سبب ریزش گردوخاک می‌شود و در بخش‌های کوهستانی سبب کولاک و برف خواهد شد و کاهش دید افقی را به همراه خواهد داشت. از روز پنجشنبه تا شنبه کاهش دما را در بیشتر مناطق کشور به دنبال خواهد داشت.


گودرزی پیش بینی کرد: از روز یکشنبه افزایش دما در بیشتر کشور و جوی پایدار در بیشتر مناطق خواهیم داشت. هوای امروز تهران حداکثر دما ۱۷ درجه بالای صفر خواهدشد فردا هم به ۸ درجه بالای صفر خواهد رسید همراه با وزش باد و آسمانی ابری را پیش بینی می‌کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.02944s, 19q