حریرچی: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی امروز فاجعه است

۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۰:۳۴ - کد خبر: 309442
حریرچی: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی امروز فاجعه است

سلامت نیوز: ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی امروز فاجعه است به طوری که از ۸۳ درصد به ۵۹ درصد رسیده است، گفت: نتیجه رعایت نکردن، افزایش بیماری و مرگ ومیر است.


به گزارش سلامت نیوز ، حریرچی دوشنبه شب در یک برنامه زنده تلویزیونی درباره روند افزایش شیوع کرونا در کشور هشدار داد و افزود: از یک هفته پیش از شروع سال تحویل ۱۴۰۰ روند افزایشی شیوع کرونا مشاهده می‌شود.


وی با بیان اینکه شمار شهرهای قرمز و نارنجی به ۵۱ شهر رسیده است، گفت: پیش از آغاز سال نو ۹ شهر در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد قرمز و در ۳۱ شهر نارنجی هم در ۱۱ شهر دیگر محدودیت‌های کرونایی وجود داشت.


معاون کل وزیر بهداشت ادامه داد: اکنون شماره شهرهای درگیر وضعیت قرمز و نارنجی به ۵۰ شهر تغییر کرده است. شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند از استان تهران هم قرمز شدند و اوضاع در شهرهای بوشهر و ارومیه هم صعودی است.


حریرچی این افزایش‌ها را نتیجه خریدهای اسفندماه اعلام کرد و افزود: نتیجه مسافرت‌ها و دید و بازدیدهای نوروز چند هفته آینده بروز خواهد کرد.
معاون کل وزیر بهداشت در ادامه هموطنان را به منع سفر در ایام نوروز توصیه کرد و افزود: به هر شکل در سفرها و دورهمی‌ها احتمال شیوع کرونا بیشتر است. افرادی که به مسافرت می‌روند یا ویروس کرونا را می‌برند و یا به شهر خود انتقال می‌دهند.


حریرچی همچنین به چرخش ویروس انگلیسی در کشور و خطرات چندبرابری آن اشاره کرد و افزود: در برخی شهرها از جمله تهران شاهد افزایش موارد بستری کرونایی هستیم.


وی با اشاره به مقاوم شدن ویروس کرونا در بدن انسان، گفت: برخلاف تصور غربی‌ها که فقط به فکر مردم خوشان هستند، تا همه مردم (جهان) ایمن نباشند هیچ‌کس در امان نخواهد بود.


حریرچی همچنین به خرید غذا از رستوران‌ها اشاره کرد و افزود: یکی از خطرناک‌ترین عوامل شیوع کرونا همین اماکن غذاخوری و رستوران‌ها هستند.
وی در پایان از مردم درخواست کرد، چند ماه آینده را هم رعایت کنند تا واکسیناسیون انجام شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.68975s, 19q