افزايش حقوق امسال پزشكان بخش دولتي اصلاح مي‌شود

۱۳۸۶/۰۲/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3097
افزايش حقوق امسال پزشكان بخش دولتي اصلاح مي‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس، شهاب‌الدين صدر امروز در اولين كنگره بيماريهاي حنجره و اختلالات صوتي در سالن شهيد غرضي بيمارستان ميلاد، افزود: بر اساس اخبار واصله پزشكان شاغل در بخش دولتي از افزايش حقوق سالانه كاركنان دولت مستثني شده‌اند و اين مسئله نگراني‌هايي را در بين پزشكان به وجود آورده است اما ما از طريق نظام پزشكي با رياست جمهوري مكاتبه كرديم و قرار شده اين اشتباه در مصوبه دولت اصلاح شود و افزايش حقوق پزشكان هماهنگ با ساير كاركنان دولت باشد.
وي اضافه كرد:‌ مشكل مهم نظام سلامت در سال جاري كماكان واقعي نبودن سرانه درمان در قانون بودجه است و متاسفانه سرانه مصوب در لايحه دولت و قانون بودجه در مجلس هر دو به لحاظ كارشناسي اشكال اساسي دارند و اميدواريم با فعاليت سازمانهاي بيمه‌اي شاهد اصلاح سرانه درمان باشيم.
صدر گفت:‌ سال گذشته دستگاههاي اجرايي موانع زيادي را براي سازمان نظام پزشكي و اجراي وظايف قانوني آن ايجاد كردند كه آخرين آن تلاش براي حذف حق تعرفه گذاري نظام پزشكي در بخش خصوصي بود كه با اتفاق نظر همه آحاد جامعه پزشكي و درايت مجلس اين اتفاق نيفتاد.
رئيس سازمان نظام پزشكي كشور افزود: دستگاههايي كه با جامعه پزشكي چالش ايجاد مي‌كنند نيز متوجه شدند كه اين مسير درستي نيست و بهتر است به كار خودشان بپردازند.
صدر گفت: خوشبختانه امسال تعرفه‌هاي پزشكي بخش خصوصي به شكل مطلوبي تعيين و در اول ارديبهشت ماه اعلام شد و تلاش شد با در نظر گرفتن وضع معيشتي مردم كمترين افزايش را به خصوص در مورد عملهاي جراحي و هتلينگ بيمارستانها داشته باشيم و اكنون از آحاد جامعه پزشكي مي‌خواهيم كه اين تعرفه‌ها را كه سقف تعرفه‌هاي مصوب است رعايت كنند تا با اين روش بتوانيم در آينده كارها را بهتر جلو ببريم.
وي اضافه كرد: در جامعه پزرگ نظام پزشكي كشور با 95 هزار نفر پزشك ممكن است يكي دو نفر هم پيدا شوند كه تخلف داشته باشند يا افراد سودجويي توانسته باشند به ناصواب خود را وارد اين جامعه كنند اما اين مسائل عموميت ندارد.
وي گفت: در زمينه تبليغات پزشكي نيز آيين نامه‌هاي مدون وجود دارد و ضوابط كاملا مشخص است و اساسا پزشكان ماهر هيچ نيازي به تبليغات ندارند و البته استادان پزشكي بايد جوانان را نيز تشويق كنند تا براي حفظ جايگاه و شان حرفه پزشكي از تبليغات غير مجاز بپرهيزند و بدانند كه كار خوب آنها بهترين تبليغ براي آنهاست.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.20911s, 18q