بارش‌های پراکنده در اغلب نقاط کشور/ وزش باد در جنوب و غرب

۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۳۵ - کد خبر: 309991
بارش‌های پراکنده در اغلب نقاط کشور/ وزش باد در جنوب و غرب

سلامت نیوز: طبق نقشه‌های هواشناسی، با شمالی شدن سوی هوا بارش‌های پراکنده در اغلب نقاط کشور رخ خواهد داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، مرتضی ضرابی کارشناس هواشناسی اظهار کرد: از فردا با شمالی شدن سوی جریانات هوا در استان‌های ساحلی خزر تا اواسط هفته آینده سرجمع بین ۶ تا ۱۲ درجه کاهش دما را در استان‌های ساحلی خزر و شمال غرب کشورمان پیش رو خواهیم داشت که قدری بر روی دامنه‌های جنوبی البرز از جمله تهران هم اثرگذار خواهد بود.

وی گفت: اما به لحاظ رگبارهای بهاری امروز در بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان غربی شرقی اردبیل و همینطور در غرب کشور برای کردستان و کرمانشاه در دامنه‌های زاگرس مثل لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، بخش‌های شمالی استان فارس و همینطور در جنوب غرب کشور برای مناطقی از استان‌های خوزستان و شمال بوشهر شرایط برای بارش‌های پراکنده مهیا خواهد بود.

ضرابی افزود: در بخش‌هایی از دامنه‌های جنوبی البرز مثل زنجان، قزوین، البرز، تهران در مرکز کشور مناطقی از استان‌های قم، مرکزی و اصفهان این شرایط را پیش رو خواهیم داشت که فردا هم بارش‌ها برای بخش‌هایی از شمال غرب، غرب کشور و مناطقی از جنوب غرب کشور ارتفاعات البرز استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق کشورمان در ساعاتی بصورت رگبار و رعدوبرق بصورت وزش بادهای شدید و موقت رخ خواهد داد.

وی گفت: پدیده دیگر، وزش باد خواهد بود که از بعدازظهر امروز تا روز یکشنبه در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور و مناطقی از غرب و جنوب شرق کشورمان اتفاق می‌افتدو باعث کاهش کیفیت هوا و ایجاد گردوخاک شود.

این کارشناس هواشناسی در پایان گفت: آب‌های دریای خزر و نیمه شمالی خلیج فارس از بعدازظهر امروز تا یکشنبه مواج و متلاطم خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.27612s, 19q