کودکان ، خطرناکترین ناقل ویروس کرونا

۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۲۳ - کد خبر: 310266
کودکان ، خطرناکترین ناقل ویروس کرونا

سلامت نیوز-دکتر قاسم قارون:مهمترین دلیل آن بدون نشانه ‌بودن ظاهری - Asymptomatic یعنی عدم بیماری زائی ویروس در بچه ها و نو جوانان با وجود عفونت و آلودگی به کرونا است .

گرچه به دلائل زیر به آن آگاه بودیم و هرچند در کشور های صنعتی باوجود قوانین سخت اجتماعی کسی به این خطر توجه نکرد و ویروس از کنترل خارج شد

طبق آخرین گزارش و تائید چند روز پیش مرکز تحقیقاتی هلم هولتز - آلمان ، Helmhoz Zentrum - Muenchen در پی موج دوم کرونا ، بچه ها چهار برابر بیشتر بدون نشانه بوده و هشت برابر بیشتر دارای پادزهر - Antibody Titer - کرونا - در خون آنها - وجود داشته ، خیلی بیشتر از آنچه که جواب تست پی سی آر
و - PCR ا و ظاهر آنها نشان داده ، آلوده بوده و بدون علائم بیماری زائی و عفونت ، در تست خون خود پاد زهر کرونا داشته اند ‌ : چون میدانستیم ولی دقت نشد که :
۱ . بدلیل قدرت بالای سیستم دفاعی سلولی - هورمونی جوان و در حال رشد بچه ها و نو جوانان .
۲ . به علت وجود سیستم تیموس جوان و فعال در آنها
توضیحآ : غده تیموس پشت جناغ سینه ، به طول و عرض 2× 5 سانتیمتر و در نوزاد بزرگترین حجم و تا سن بلوغ به مرور زمان کوچک میشود و یکی از مهمترین قسمت سیستم دفاعی لنفاوی بدن و فعال کننده سلول های - تی لنفوسیت - T- lymphocytes خون است ، که کم کم بعد از بلوغ از حجم و فعالیت این غده لنفاوی کاسته شده ، تبدیل به بافت چربی میگردد و سایر بخش سلولی - هورمونی خون نقش آنرا جایگزین میکنند و این خود یکی از علل ضعف دفاعی بدن در سن بالا است ، که آنها دیگر فعالیت و حمایتی از غده تیموس ندارد .
ضمنآ ما به همین دلیل برای درمان آلترناتیو بیماری های مزمن و خود ایمنی ، درمان با عصاره تیموس حیوانی داریم ، که خارج از بحث امروز است .
۳ . در کنار غده تیموس ، مغز استخوان هم در سنین پائین حداکثر فعالیت در تولید و تکثیر گلبولهای سفید دفاعی داشته ، که آن هم نسبت به سن انسان تبدیل به بافت چربی شده ، به ضعف سیستم دفاعی ، خونی بدن در سنین بالا کمک میکند .
۴ . خواب ، حرکت و فعالیت بیشتر جسمی بچه ها نسبت به بزرگسالان در تحریک متابولیسم و تامین نا خواصته اکسیژن بافتی بدن ، بخصوص در فضای آزاد و استفاده از نور خورشید در تولید و تامین ویتامین د ، که مهمترین وسیله تامین ویتامین دی - Vit - D و یکی از عوامل کلیدی تقویت سیستم دفاعی است.
۵ . جوانی بدن و بار کم سیستم دفاعی بچه ها با عدم مصرف دخانیات و سایر مواد سرگرمی ،
لطفآ به نوشتار " ویروس کرونا ، اچ . آی . وی جدید " دقت کنید .
۶ . نداشتن استرسهای روانی ، خانوادگی و اجتماعی در بچه ها ، که یکی ازبدترین بار های دستگاه دفاعی بدن ، هم مرموز و هم پنهان ، میتواند داراز مدت خطر ناک تر از هر میکرب و ویروسی باشد .
۷ . معمولآ عدم بیماری های پیش زمینه ای و مزمن در بچه ها و بطبع عدم استفاده از داروهای سرکوب کننده سیستم دفاعی بدن ، مانند کورتون ، اینتر فرون ، مسکن ها و مشابه .
۸ . بدون نشانه بودن ظاهری - کلینیکی عفونت کرونا در بچه ها ، طبق تائید موئسسه هلم هولتز .
۹. عدم رعایت فاصله ، عدم استفاده از ماسک در بچه ها ، چه در اجتماع ، و چه در خانواده ، که هم به مهد کودک و هم به میهمانی میروند و هم رعایت فاصله ندارند و هم بدون ترس و ممانعت در آغوش همدیگر از کوچک و بزرگتر ها می چرخند .
۱۰ . عدم کنترل بچه ها در ارتباط با سایر هم سن و سال ها ی آلوده ، که نا خواسته خود آن دیگر بچه ها میتوانند از خانواه بیمار و یا آلوده خود ، چه در حال بیماری و چه در دوران کمون ، همه و در هر دو حال بدون نشانه بیماری باشند و از این طریق به راحتی ناقل ویروس کرونا بوده و هم همبازی ها و جمع و هم خانواده خود و دیگر ان را در احتماع به راحتی آلوده کنند .
اگر کودکان در سایر مسائل اجتماعی جدی گرفته نمیشوند ، لطفآ نقش نهفته آنها را در آلودگی و انتقال در پاندمی ویروس کرونا را جدی بگیرید ، مسئله ای که شاید اگر در کشورهای پیشرفته آگاهانه کمی زودتر و بیشتر به آن توجه شده بود ، احتمالآ حالا با شدت و تعداد آلودگی عفونی ویروس کرونا و به طبع تلفات کمتری داشتند و با وجود سخت گیری قوانین اجتماعی کرونا ، از رعایت فواصل و ماسک و تعطیلی انواع مشاغل ، با تمام تبعات آن ، حالا از پیشرفت و تعداد تلفات زیاد این فاجعه تعجب نمیکردند !
لذا ویروس کرونا ، برای زمان محدودی مهمان نیست و رفتار آن به سادگی قابل پیش بینی نمی باشد و همچون آفتاب پرستی است ، دائم در حال تغییر رنگ و تنوع در خصوصیات Mutation - و بیماری زائی ، که حتی در علائم کلینیکی هم تا کنون متفاوت و عضوی را مستثنی نکرده و متاسفانه نوک کوه یخی است ، که تا کنترل و مبارزه وسیع آن راه دارازی خواهیم داشت !
بیلان بین المللی ، تحقیقاتی - درمانی بیش از یک سال گذشته ، موید این نا امنی است و نیازی هم به غیب گوئی ندارد ، لطفآ اگر کمی بیشتر رعایت کنید ، برای همه ضرر ندارد .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21935s, 19q