شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۳
کد خبر: 311391

رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت توضیحاتی درباره چگونگی ثبت نام سالمندان جامانده از واکسن ارائه کرد.

شیوه ثبت‌نام سالمندان جا مانده از واکسن

سلامت نیوز: رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت توضیحاتی درباره چگونگی ثبت نام سالمندان جامانده از واکسن ارائه کرد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر علی شریفی زارچی درباره آغاز به کار سامانه salamat.gov.ir، گفت: این سامانه کار خود را از حدود ۱۱:۳۰ امروز (شنبه ۱۸ اردیبهشت) آغاز کرده است و متولدین سال ۱۳۲۰ و قبل از آن (افراد بالای ۸۰ سال) که واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند یا از طریق خانه‌های بهداشت تماسی با آن‌ها برای واکسیناسیون گرفته نشده است، می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

وی تاکید کرد: افراد زیر ۸۰ سال باید منتظر اعلام سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا باشند که چه زمانی برای ثبت نام آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. متولدین پس از سال ۱۳۲۰ در حال حاضر نمی‌توانند در سامانه ثبت نام کنند. اقدام به بازگشایی ثبت نام برای گروه‌های سنی، بر اساس سند ملی واکسیناسیون صورت می‌گیرد.

شریفی ادامه داد: با توجه به اینکه ممکن است تعداد ثبت نام‌ها بالا باشد، ظرفیت بسیار بالایی در زیرساخت‌ها و سرور‌ها در نظر گرفتیم تا سامانه با مشکل مواجه نشود به شکلی که در پنج دقیقه اول راه اندازی سامانه بیش از ۱۰۰۰ نفر ثبت نام داشتیم.

وی افزود: تا چند روز بعد از ثبت اسم، از مرکز بهداشت منطقه زندگی با فرد تماس گرفته می‌شود یا برایشان پیامک ارسال می‌شود تا زمان و محل دقیق واکسیناسیون به آن‌ها اعلام شود.

رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در خاتمه اظهار کرد: تاکنون و در لحظات ابتدایی راه اندازی این سامانه، بیش از ۴۰۰۰ نفر در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کردند.

علی‌رغم اعلام قبلی وزارت بهداشت مبنی بر آغاز به کار ثبت نام در سامانه از ساعت ۱۴ امروز، این سایت کار خود را از حدود ساعت ۱۱:۳۰ آغاز کرده است و هموطنان بالاتر از ۸۰ سال می‌توانند با مراجعه به سایت salamat.gov.ir برای تزریق واکسن کرونا اقدام به ثبت نام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =