رییس پلیس راهور تهران بزرگ افزایش تصادفات، نابسامانی در تقاطع ها، اختلال در نظم شهری و ترافیکی را از ‌پیامدهای قطع برق برشمرد.

انتقاد پلیس از قطع برق/ افزایش تصادفات در پی خاموشی‌ها

سلامت نیوز:رییس پلیس راهور تهران بزرگ افزایش تصادفات، نابسامانی در تقاطع ها، اختلال در نظم شهری و ترافیکی را از ‌پیامدهای قطع برق برشمرد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،سردار محمد حسین حمیدی  درباره قطع نامنظم برق در سطح معابر و چهارراهها و تقاطع های شهر تهران گفت : این قطع برق و کم شدن دید رانندگان باعث شده آمار تصادفات خسارتی  و جرحی در سطح شهر تهران بالا برود .


وی افزود: همچنین با توجه به قطعی برق در تقاطع ها و چهارراه‌ها علاوه بر سردرگمی رانندگان در عبور از محل، تعداد تصادفات در این معابر و مقاطع نیز به همین واسطه، افزایش یافته است و امکان بروز تصادفات شدید و بروز خسارت بیشتر به خودروها وجود دارد.


 حمیدی با بیان اینکه این قطعی برق باعث نابسامانی در تقاطع ها ، اخلال در نظم شهری  و وضعیت ترافیکی نامناسب در پایتخت شده، گفت: عوامل پلیس راهور در محل های قطعی برق تقاطع ها حضور دارند  .


به گفته وی، افزایش نامنظم قطعی برق به جد باعث نگرانی پلیس راهور تهران بزرگ شده است که از همین جا از مسئولین محترم  خواهشندیم که از قبل قطعی برق محل و منطقه را به پلیس راهور اطلاع  دهند تا تدابیر لازم در خصوص تامین نیرو در تقاطع و ایجاد نظم ترافیکی در محل به واسطه خاموشی چراغ ها، اندیشیده شود .


حمیدی همچنین از رانندگان هم خواشت که در این موارد تردد را  مدیریت کرده  و به رفع مشکل کمک کنند چرا که حتی اگر مأمور راهور هم در تقاطع باشد در شرایط قطعی برق نمی تواند تقاطع نابسامان را بدرستی مدیریت کند و نیاز به نیروی بیشتر است. اگر قرار باشد برق تقاطع‌ها قطع باشد باید حداقل چهار مأمور راهور در هر تقاطع حاضر شوند که این کار عملاً برای پلیس با حجم بالای تردد ها و معابر امکانپذیر نیست.


رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت : امیدواریم این مشکل و قطع نامنظم برق تقاطع ها و معابر شهر تهران  قبل از شروع فصل تابستان حل شود چون قطعا در بحث انضباط شهری مشکلات جبران ناپذیری مواجه خواهیم بود .


سردار هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا نیز امروز به خاموش شدن چراغ‌های ترافیکی شهر تهران در پی قطع برق واکنش نشان داد و  از مسئولان وزارت نیرو خواست تا در این باره تمهیداتی بی‌اندیشند. وی همچنان خواست: برق چراغ های راهنمایی و رانندگی از جریان برق شهری جدا شود تا در صورت قطع برق، مشکل ترافیکی در معابر رخ ندهد.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و رییس اورژانس تهران نیز امروز از افزایش ماموریت‌هایشان در پی قطع برق تهران طی روزهای اخیر خبر دادند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =