بارش پراکنده باران در ۴ استان / افزایش نسبی دما تا آخر هفته

۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۰۹:۵۴ - کد خبر: 312244
بارش پراکنده باران در ۴ استان / افزایش نسبی دما تا آخر هفته

سلامت نیوز:یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت آب‌وهوایی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،کبری رفیعی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز در بخش‌های شمالی آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل و ارتفاعات سمنان در ساعت‌های بعد از ظهر و اوایل شب احتمال رعد‌وبرق و بارش پراکنده باران وجود دارد.


وی ضمن اشاره به اینکه فردا در ارتفاعات سمنان و خراسان شمالی همین شرایط پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی با احتمال بارش پراکنده باران و رعدوبرق مواجه هستند.


این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از امروز تا فردا در استان‌های ساحلی دریای خزر و شمال شرق کشوربا افزایش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه مواجه هستیم، افزود: روز دوشنبه همین مقدار کاهش دما برای سواحل دریای خزر، شمال شرق و استان اردبیل پیش‌بینی می‌شود و سایر مناطق کشور تا آخر هفته افزایش نسبی دما دارند.


رفیعی با اشاره به اینکه امروز و فردا در سواحل دریای خزر و به ویژه مناطق کوهستانی گیلان، مازندارن و به خصوص غرب این استان و اردبیل با وزش باد جنوبی مواجه هستیم، اظهار کرد: در استان‌های خوزستان، ایلام و منطقه زابل روز‌های دوشبنه و سه‌شنبه در برخی ساعات وزش باد شدید رخ می‌دهد و احتمال خیزش گرد و خاک در مناطق وجود دارد.


وی ضمن بیان اینکه روز دوشنبه دریای خزر مواج می‌شود، متذکر شد: همین شرایط از روز دوشنبه تا چهارشنبه برای بخش‌هایی از خلیج‌فارس پیش‌بینی می‌شود.


این کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران توضیح داد: آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری است و در ساعات بعد از ظهر با وزش باد مواجه است و حداکثر دما در این شهر ۳۶ و حداقل دمای آن فردا به ۲۴ درجه بالای صفر می‌رسد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.20308s, 19q