اخذ جریمه میلیونی برای آتش زدن اراضی کشاورزی

۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۴:۴۳ - کد خبر: 312676
اخذ جریمه میلیونی برای آتش زدن اراضی کشاورزی

سلامت نیوز:رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک ازشناسایی و محکومیت عامل سوزاندن اراضی زراعی در قرچک خبر داد و گفت: آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی جرم است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محمدطاهر ظاهری با اعلام این خبر گفت : در پی شکایت شهروندان مبنی بر مشاهده دود غلیظ در اطراف جاده کمربندی جنوبی این شهرستان، کارشناسان این اداره در قالب گشت مشترک با جهاد کشاورزی به منظور تحقیق و بررسی موضوع به محل اعزام شدند و کار کارشناسی صورت گرفت.


وی افزود: پس از انجام تحقیقات دقیق و کشف هویت عامل این تخلف، پرونده قضائی از سوی اداره حفاظت محیط زیست قرچک برای برخورد قانونی و پیگیری موضوع تشکیل شد که پس از بررسی، رأی محکومیت صادر و جریمه قطعی هشت میلیون تومانی برای فرد خاطی در نظر گرفته شد.


ظاهری خاطرنشان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل برداشت گندم و جو و برخی محصولات کشاورزی از کشاورزان تقاضا می شود، پس از برداشت محصول خود بقایای آن را آتش نزنند چرا که مطابق ماده ۲۰ قانون هوای پاک این عمل جرم و مستوجب مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی است و عاملان این اقدام پیگیری می‌شوند و محکومیت در محاکم قضایی را در پی دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
14.68058s, 20q