افزایش تدریجی دما در بیشتر مناطق کشور / تداوم وزش باد شدید

۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۹:۵۸ - کد خبر: 312762
افزایش تدریجی دما در بیشتر مناطق کشور / تداوم وزش باد شدید

سلامت نیوز:یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،فریبا گودرزی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی چند روز آینده برای بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی پایدار پیش‌بینی می‌شود و همچنین با روند کند افزایش تدریجی دما در بیشتر مناطق کشور مواجه هستیم.


وی ضمن اشاره به اینکه امروز به دلیل رطوبتی که در استان‌های گیلان و مازندران وجود دارد، در این استان‌ها بارش‌های پراکنده باران رخ می‌دهد، ادامه داد: برای اردبیل و شمال آذربایجان شرقی هم طی امروز رگبار پراکنده، گاهی رعد‌وبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.


این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه جریانات جنوبی موجب می‌شوند تا در جنوب سیستان‌وبلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و برخی نقاط شرق هزمرگان در ساعات بعد از ظهر‌ها و شب‌ها بارش‌های پراکنده را داشته باشیم، افزود: امروز در نیمه جنوبی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق کرمان و منطقه زابل وزش باد‌های شدید رخ می‌دهد که موجب خیزش گرد‌وغبار می‌شود.


گودرزی با بیان اینکه فردا بارش‌های خفیف و پراکنده برای سواحل دریای خزر و خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: پنجشنبه و جمعه در مناطقی از سیستان‌وبلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان انتظار رگبار باران، رعد‌وبرق و وزش باد‌های شدید و موقتی را داریم.


وی با اشاره به اینکه طی چند روز آینده نوار شرقی کشور و شمال سیستان‌وبلوچستان به ویژه منطقه زابل با وزش باد و گرد خاک مواجه هستند که موجب کاهش دید در جاده‌های مواصلاتی این مناطق می‌شود، بیان کرد: در غرب کشور برای استان‌های ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد‌های شدید همراه با گرد‌وخاک پیش‌بینی می‌شود که این پدیده کاهش دید را به همراه دارد.


وی ضمن بیان اینکه از امروز تا شنبه هفته آتی آب‌های جنوب کشور مواج و متلاطم هستند، در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران توضیح داد: برای تهران پدیده خاصی پیش‌بینی نمی‌شود و این شهر امروز آسمانی صاف و گاهی در طول روز وزش ملایم باد را دارد و بیشینه دمای آن به ۳۶ درجه می‌رسد و هوای پایتخت در روز‌های آینده گرم‌تر می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.65267s, 19q