چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵
کد خبر: 312783

نتایج یک مطالعه نشان می دهد: تزریق واکسن آنفلوآنزا در زنان باردار خطر ابتلا به آسم و بیماریهای عفونی را در نوزادان آنان افزایش نمی دهد.

واکسن آنفلوآنزا برای زنان باردار و فرزندانشان ایمن است

سلامت نیوز:نتایج یک مطالعه نشان می دهد: تزریق واکسن آنفلوآنزا در زنان باردار خطر ابتلا به آسم و بیماریهای عفونی را در نوزادان آنان افزایش نمی دهد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، محققان کانادایی بر اساس بررسی های جدید خود دریافتند: زنان بارداری که در برابر بیماری آنفلوآنزا واکسینه می شوند خطر ابتلای نوزاد خود به برخی بیماریها از جمله آسم، عفونتها، از دست دادن قدرت بینایی و شنوایی را به واسطه تزریق این واکسن افزایش نمی دهند.


آمارها نشان می دهد: میزان ابتلا به آسم، اختلال حسی یا رشد سلولهای سرطانی در میان کودکانی که مادران آنان در دوران بارداری واکسن آنفلوآنزا تزریق کرده اند و مادرانی که این واکسن را دریافت نکرده اند، برابر است.


به گفته محققان این موضوع از دوران نوزادی تا حدود چهار سالگی به قوت خود باقیست.


محققان کانادایی اظهار داشتند: مطالعات متعددی در کشورهای مختلف انجام گرفته که نشان می دهد واکسیناسیون آنفلوآنزا در دوران بارداری احتمال بروز مشکلات و پیامدهای بارداری یا زایمان را افزایش نمی دهد.


اگرچه واکسیناسیون علیه بیماری آنفلوآنزا برای زنان باردار توصیه می شود، اما بسیاری از زنان به تزریق این واکسن اقدام نمی کنند زیرا نگران عوارض جانبی این واکسن برای خود و نوزادشان هستند.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، محققان کانادایی تاکید کردند: مطالعات متعددی انجام گرفته که نشان می دهد واکسن آنفلوآنزای فصلی برای زنان باردار و فرزندان آنان ایمن است.

  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha