آیین‌نامه تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به تصویب شورای عالی بیمه سلامت رسید

۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۰:۴۴ - کد خبر: 313781
آیین‌نامه تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به تصویب شورای عالی بیمه سلامت رسید

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: برای حمایت از جامعه شریف پرستاری، آیین نامه مربوط به تعرفه خدمات پرستاری به تصویب شورای عالی بیمه سلامت رسید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، سعید نمکی در حاشیه جلسه شورای عالی بیمه سلامت که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: نوزادان نارس که در بخش های NICU بیمارستانها نگهداری می‌شوند، آنهایی که از شیر مادر تغذیه نمی شوند و از شیر خشک یا سایر شیرها استفاده می‌کنند و درصد قابل توجهی از آنها دچار گرفتاری‌های شدید روده‌ای می‌شوند و حتی جان خود را از دست می دهند، قرار شد از خدمات بانک شیر مادر و افرادی که شیر خود را به صورت رایگان هدیه می‌کنند استفاده کنند و هزینه آنها از سوی بیمه‌ها پرداخت شود و فشاری بر جیب مردم وارد نشود.

وی افزود: فرانشیز خدمات تشخیص زودرس سرطان را در بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت مصوب کردیم رایگان شود و اگر از مسیر نظام ارجاع باشد، بتوانیم همه هزینه‌ها را پوشش دهیم. در مورد خدمات توانبخشی به عنوان خدماتی که تاکنون تحت پوشش بیمه‌ها نبود، مقرر شد در بیمه سلامت و همچنین بیمه نیروهای مسلح، تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

وزیر بهداشت یادآور شد: تست NIPT برای تشخیص ناهنجاری‌های جنینی تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفت. حدود سه هزار مرگ و میر به دلیل انجام نشدن این تست پرریسک و سقط جنین در سال داریم که انجام این تست مرگ و میرها را کاهش دهد و در راستای افزایش جمعیت و نگه داشتن صحیح جنین در طول دوران بارداری، کمک کند.

نمکی خاطرنشان کرد: بستری موقت و بحث آن در اورژانس‌ها مطرح بود؛ تا به حال افرادی که در اورژانس‌ها، بستری موقت می شدند، حدود 70 درصد از هزینه‌های آنها را بیمه‌ها و 30 درصد را بیماران پرداخت می‌کردند که امروز مصوب شد پرداخت از جیب بیماران از 30 درصد در همه اورژانس‌ها به 10 درصد تنزل پیدا کند.

وی تاکید کرد: خدمات نازایی و ناباروری در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مقرر شد از طریق بیمه‌ها کل این خدمات به شکل رایگان انجام شود و پرداخت آن را بیمه‌ها تقبل کردند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: برای حمایت از جامعه شریف پرستاری، آیین نامه مربوط به تعرفه خدمات پرستاری که 14 سال بر زمین مانده بود و در طول چندماه گذشته، کار کارشناسی دقیقی در مورد آن انجام شده بود، به تصویب شورای عالی بیمه سلامت رسید و تعرفه تمامی خدمات پرستاری در طول این مدت با کار دقیق کارشناسی، مشخص شد و با تصویب شورای عالی بیمه سلامت برای تایید در هیات وزیران، به دولت ارسال شد که نشانی از پاسداری و قدردانی از خدمات پرستاران عزیزی است که قطعا نمی‌شود با هیچ عامل و انگیزه مالی، خدمات، زحمات و حماسه‌های آنها را جبران کرد.

نمکی افزود: امیدواریم که به عنوان انسان قدرشناسی از دولت و کارگزاران نظام و همانگونه که مقام معظم رهبری نیز دستور فرموده بودند که این بحث را به سرانجام برسانیم، توانسته باشیم انجام وظیفه کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.98739s, 19q