خطرات غیر منتظره‌ای که دارو‌های تاریخ مصرف گذشته دارند

۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۰۱ - کد خبر: 314908
خطرات غیر منتظره‌ای که دارو‌های تاریخ مصرف گذشته دارند

سلامت نیوز: داروسازان توصیه می‌کنند به هیچ وجه از دارو‌های تاریخ مصرف گذشته استفاده نکنید زیرا خطرات غیرقابل انتظاری دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از العالم، ورا باشکینا داروساز روس اعلام کرد که پس از مطالعات و آزمایش های فراوان در هیچ شرایطی نمی توان از داروهای تاریخ مصرف گذشته، یعنی پس از گذشت بیش از تاریخ مشخص شده توسط سازنده استفاده کرد.

این داروساز در مصاحبه با آژانس خبری پرایم روسیه اظهار کرد: تولیدکنندگان دارو فقط تا تاریخ انقضا داروی نصب شده روی بسته بندی ، مسئول اثربخشی و تأثیر محصولات خود هستند.

او می‌گوید: دستورالعمل های پیوست شده به دارو، کیفیت، ویژگی ها و عوارض جانبی احتمالی آن را نشان می دهد.

علاوه بر عمر مفید، دارو باید در شرایط مناسب مانند دما ، نور و رطوبت نگهداری شود. بنابراین دستورالعمل ها را باید با دقت بخوانند تا دارو به درستی ذخیره و از اثربخشی آن تا تاریخ انقضا در بسته بندی آن اطمینان حاصل شود.

پس از تاریخ انقضاء دارو، تولیدکننده هیچ گونه مسئولیتی را در قبال کیفیت و اثربخشی آن بر عهده نمی‌گیرد؛ زیرا این دارو پس از انقضای مدت تعیین شده، می‌تواند خاصیت درمانی خود را از دست داده و واکنش‌های جانبی جدی ایجاد کند. یعنی استفاده فرد از داروی تاریخ مصرف گذشته سلامت و حتی زندگی وی را به خطر می اندازد.

ترجمه از باشگاه خبرنگاران

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.14127s, 19q