شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
کد خبر: 315824

همراهان بیمار در تلاطم بودند تا تختی برای بستری بیمارشان پیدا کنند. تنها صدای ممتد سرفه‌های بیماران کرونایی که گاهی خروسکی می‌شد به گوش می‌رسید.

سرفه‌هایی که گاهی خروسکی می‌شد

سلامت نیوز:همراهان بیمار در تلاطم بودند تا تختی برای بستری بیمارشان پیدا کنند. تنها صدای ممتد سرفه‌های بیماران کرونایی که گاهی خروسکی می‌شد به گوش می‌رسید.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،کرونا سر ناسازگاری گذاشته و هیچ متوجه نمی‌شود که ظرفیت بیمارستان‌های استان بوشهر هم حدی دارد.
سری به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر زدم جای سوزن انداختن نبود، همراهان بیمار در تلاطم بودند تا تختی برای بستری بیمارشان پیدا کنند. تنها صدای ممتد سرفه‌های بیماران کرونایی که گاهی خروسکی می‌شد به گوش می‌رسید.


برخی بیماران همراه خود پتو آورده و کف بیمارستان خوابیده بودند. این صحنه برایم یادآور سکانس بیمارستان‌ها پس از بمباران در فیلم‌های دفاع مقدس بود.
یکی از همراهان می‌گفت: به سختی تختی برای بستری همسرم پیدا کرده‌ام و سخت‌تر از آن پیدا کردن آمپول و سرم بود، داروها را در خانه نگهداری می‌کنم و زمان تزریق به بیمارستان می‌آورم.


وضعیت بیش از تصورم عجیب به‌نظر می‌رسید، باورش برایم سخت بود که در شهری به این آرامی، بیمارستان و کادر درمانش این چنین مشوش باشند.
آمار به شکل عجیب و غریبی افزایش یافته است، در یک ماه گذشته یا تعداد بستری‌ها در استان بوشهر رکورد زده و یا تعداد فوتی‌ها. درحالی که روز چهارشنبه (۱۳مردادماه) تعداد فوتی‌های ناشی از کووید-۱۹ در بوشهر رکورد زد، روز پنج‌شنبه(۱۴ مردادماه) هم تعداد بستری‌ها در این استان رکورد تازه‌ای را به ثبت رسانید.


طبق گفته رئیس بیمارستان علوم پزشکی بوشهر دیروز با بستری شدن ۱۷۶ بیمار جدید و ترخیص ۱۶۷ نفر، تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان به ۸۲۵ نفر رسیده است.


دهم مردادماه در پی شیوع دوباره و گسترده بیماری کرونا در استان بوشهر، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان، در نامه‌ای مشترک به سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درخواست کردند که سپاه برای درمان بیماران کرونایی در این استان به اعزام نیرو و استقرار بیمارستان صحرایی اقدام کند.


دو روز بعد یعنی دوازدهم مردادماه نیز آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در نامه‌ای به سرلشکر پاسدار محمد حسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد که بیمارستان‌های زیر پوشش نیروهای مسلح مستقر در استان تجهیز، و نیروی درمانی مورد نیاز و اقلام پزشکی به این استان فرستاده شود.


وی دیروز نیز در پیام آدینه خود بیان کرد: به جز ضعف‌های زیرساختی گنجایش این حجم از بیمار هم در توان بیمارستان‌های استان بوشهر نیست و لزوم برپایی بیمارستان صحرایی بیش از هر وقت دیگری احساس می‌شود.


امام جمعه بوشهر در ادامه تصریح کرد: با آن‌که تاکید و توصیه شده است هنوز برخی از این ظرفیت‌ها در اختیار مردم استان نیست و بیماران با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان ها، پذیرش نمی‌شوند. همچنین کمبود برخی از اقلام دارویی و امکانات درمانی مردم را بسیار نگران کرده و در شرایط سخت درمانی قرار داده است.


صفایی بوشهری اظهار کرد: اگر این مراکز به کمک دیگر مراکز درمانی نیایند، استان بوشهر شاهد یک فاجعه انسانی خواهد بود و مسئولانی که همکاری نمی‌کنند از عوامل آن فاجعه هستند و باید با آنان برخورد قاطع و قضائی کرد.


وی در ادامه این پیام عنوان کرد: بی‌تردید کمبود امکانات و اقلام درمانی نشان از ضعف مدیریت مسئولان دارد که مردم با این امور درباره آنان قضاوت خواهند کرد.

لازم به ذکر است، اگرچه روند واکسیناسیون در جهت پیشگیری از کرونا با سرعت خوب و قابل قبولی در استان بوشهر درحال انجام است اما ضعف زیرساخت‌های درمانی در این روزها با طنازی با تن نازنین بوشهری‌ها بازی می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha