عدم دسترسی نیمی از زنان جهان به مراقبت های مامایی تهدید کننده است

۱۳۸۶/۰۲/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3162
عدم دسترسی نیمی از زنان جهان به مراقبت های مامایی تهدید کننده است

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهردکتر سید شهاب الدین صدر در پیامی روز جهانی ماما را فرصت مناسبی برای جلب توجه هرچه بیشتر مردم و مسئولان نسبت به جایگاه و اهمیت حرفه مامایی در تامین سلامت جامعه دانست .

در این پیام آمده است :  پانزدهم اردیبهشت ماه روز جهانی ماما ، فرصت مناسبی است برای جلب توجه هرچه بیشتر مردم و مسؤولان نسبت به جایگاه و اهمیت حرفه مامایی در تأمین سلامت جامعه، تجلیل از خدمات جامعه مامایی، توجه به دیدگاه ها و انتظارات  و تبیین جایگاه ماما ها در نظام سلامت و بستر سازی برای تحقق هدف دسترسی همه زنان به خدمات مامایی در سنین باروری و ارائه خدمات مامایی درنزدیک ترین موقعیت نسبت به محل سکونت زنان نیازمند.

جامعه مامایی ایران اسلامی که حدود 45هزار نفر از اعضای خانواده پزشکی کشور را در دارد دانش و مهارت حرفه ای را در کارنامه خود به ثبت رساند ه است .

در پایان پیام ضمن تبریک این روز جهانی به ماماهای ایرانی آمده است : در مسیر بهره گیری از دیدگاه های کارشناسی و توجه به خواسته های منطقی و انتظارات طبیعی جامعه پزشکی ( در ارکان مختلف سازمان نظام پزشکی و انجمن ها و محافل علمی ، صنفی مامایی ) ضرورت همکاری با این افراد انکار ناپذیر است .
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.06378s, 18q