رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران:

مطالبات پزشکان با استقرار دولت جدید پیگیری می‌شود

۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۵:۲۵ - کد خبر: 316537
مطالبات پزشکان با استقرار دولت جدید پیگیری می‌شود

سلامت نیوز: رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با گرامی داشت یاد و خاطره پزشکان شهید مدافع سلامت، گفت: در ماه های پیش رو ، با استقرار دولت جدید و همچنین آغاز به کار منتخبان انتخابات سازمان نظام پزشکی، مطالبات به حق پزشکان را پیگیری و محقق خواهیم کرد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دکتر جلیل کوهپایه زاده با تبریک فرارسیدن روز پزشک افزود: باید با خرد جمعی برای اصلاح و واقعی شدن تعرفه های پزشکی، پرداخت به موقع کارانه و رفع مشکلاتی که در نظام پرداخت پلکانی وجود دارد، تلاش کرد تا قدری از زحمت های شبانه روزی پزشکان در جای جای نظام سلامت جبران شود.


به گزارش دانشگاه علوم پزشکی ایران،کوهپایه زاده با تقدیر از همکاران پزشک خود در دانشگاه علوم پزشکی ایران،‌ برای آنها در روزهای سخت کرونایی آرزوی سلامتی کرد.


در ایران، اول شهریور ماه، هم زمان با زادروز بوعلی سینا، به پاس تألیفات و خدمات وی به علوم پزشکی و فعالیت وی در این رشته و تجلیل از پزشکان، روز پزشک نام گذاری شده‌است.


ابوعلی سینا از حکمای بزرگ و پزشکان نامدار جهان اسلام و از مشهورترین و تاثیرگذارترینِ فیلسوفان و دانشمندان ایران‌زمین است که به ویژه به دلیل آثارش در زمینه فلسفه و پزشکی شهرت دارد.


این روز در چند سال اخیر با توجه به شیوع کرونا و شهادت تعدادی از پزشکان در خط مقدم مهار کرونا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.36927s, 20q