وزیر بهداشت، بر توانمندی بهورزان در مدیریت بیماری کرونا در روستاهای کشور تاکید کرد.

سلامت نیوز: وزیر بهداشت، بر توانمندی بهورزان در مدیریت بیماری کرونا در روستاهای کشور تاکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، بهرام عین اللهی، در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، ضمن ارسال پیام به مناسبت روز بهورز، از آنها خواست تا مراتب تقدیر و تشکر خودش را به یکایک همکاران ارجمند بهورز، مربیان آنها، کارشناس مسئول بهورزی و کارکنان مدیریت شبکه به مناسبت روز بهورز ابلاغ کنند.

متن پیام وزیر بهداشت

روز دوازدهم شهریور که مصادف است با سال روز افتتاح نخستین خانه بهداشت، به عنوان روز بهورزق نامگذاری شده است. نظام شبکه در طول چهار دهه از استقرار خود شاهد تلاش بی وقفه بهورزان و تشریک مساعی گسترده میان آنها، مردم و نهادهای روستایی بوده است. چنین الگویی نمادی است بی‌نظیر از یک نظام ارائه خدمت اساسی، کارآمد و مردم محور در گستره پهناور و متنوع از جغرافیای کشور برای تضمین حق سلامت مردم روستا. بی‌تردید توسعه سلامت در روستاهای میهن عزیز بیش از هرچیز مرهون تلاش و مجاهدت بهورزان و تربیت کنندگان آنهاست. نظام آموزش بهورزی که نظامی عمل‌گرا، پویا و مبتنی بر شرح وظایف سازمانی و نیازهای مردم و برنامه‌های سلامت است در دنیا به عنوان یک نظام مهارت آموزی پاسخگو و کارآمد شناخته شده است.

رخداد همه‌گیری کووید ۱۹ نشان داد که تا چه حد بهورزان در مدیریت همه گیری توانمندند و با آموزش جامعه نگر از شایستگی‌های مورد لزوم برای پیشگیری و کنترل همه گیری و ایجاد احساس امنیت خاطر در جامعه برخوردارند.

بی تردید بخش بزرگی از مهار همه گیری با تکیه بر تلاش و هدایت هوشمندانه بهورزان مقدور بوده و خواهد بود و قدرت اعتمادی که از طریق تجربه و دانش خود به نظام سلامت ارزانی می‌دارند موجب بهبود شرایط خواهد گردید.

خواهشمند است مراتب تقدیر و تشکر اینجانب را به یکایک همکاران ارجمند بهورز، مربیان آن‌ها، کارشناس مسئول بهورزی و کارکنان مدیریت شبکه به مناسبت روز بهورز ابلاغ فرمائید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =