وزير اسبق بهداشت :برخي مسئولان جوري حرف مي‌زنند كه انگار قبلا هيچ كاري نشده است

۱۳۸۶/۰۲/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3171
وزير اسبق بهداشت :برخي مسئولان جوري حرف مي‌زنند كه انگار قبلا هيچ كاري نشده است
به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس، هادي منافي، وزير اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، پنجشنبه در مراسم هم انديشي استادان دانشگاههاي علوم پزشكي افزود: ما سالهاي سختي را در سيستم سلامت كشور در زمان جنگ سپري كرديم و در حالي با صدام مي جنگيديم كه كشورهاي عربي كمكهاي ميلياردي به عراق مي‌كردند فقط عربستان 34 ميليار دلار و كويت 16 ميليارد دلار به صدام كمك كردند.
وي اضافه كرد: ما با تلاش زياد سعي مي‌كرديم با اجراي طرحهاي بهداشتي و واكسيناسيون به سلامت مردم كمك كنيم اما عراق ناگهان با پرتاب يك بمب مثلا در يك مدرسه 1500 دانش آموز را مي‌كشت.
وي گفت: با اين حال سيستم خوبي را براي انتقال مجروحان جنگي داشتيم و طي 8 ساعت مجروحان را از خط مقدم به پيشرفته‌ترين بيمارستانهاي شهري مي‌رسانديم.
منافي افزود: مسئولان امروز بايد از تجربه مديران سابق استفاده كنند، غربي‌ها در اين زمينه‌ها زرنگند، مثلا يكي از تجربه‌هاي آنها اين است كه كارها را به دست بخش خصوصي مي‌سپارند و ماليات خوب مي‌گيرند اما ما مي‌خواهيم همه كارها را در بخش دولتي انجام دهيم آخرش هم ضرر مي‌كنيم.
وزير اسبق بهداشت و درمان اضافه كرد: در زمان حاضر به علت واقعي نبودن تعرفه‌ها اين پزشكان هستند كه سوبسيد (يارانه) خدمات پزشكي را مي‌دهند اگر دولت مي‌خواهد بر اساس وظايف حاكميتي خدمتي به مردم ارائه كند بايد مثل نان سوبسيد آن را از درآمد عمومي پرداخت كند.
وي در پاسخ به صحبت دكتر فرانك شريفي، استاد دانشگاه در اين مراسم كه خواستار حضور پررنگ زنان در عرصه هاي مديريتي وزارت بهداشت بود، گفت: ما اصلا در اسلام اين بحثهاي مردسالاري يا زن سالاري نداريم، هر كس بايد بر اساس ظرفيتي كه دارد كار كند، خداوند شخصيتي به زن داده كه بايد كار خودش را بكند اگر زنان نباشد چه كسي بچه‌هاي مردم را بزرگ كند.
در اين مراسم موسي زرگر و عليرضا مرندي، وزراي اسبق بهداري و بهداشت و درمان كشور نيز حضور داشتند.
در اين مراسم همچنين فرانك شريفي، استاد دانشگاه گفت: رشد، روز افزون ورود دختران به دانشگاهها انكار ناپذير است اما زنان به رغم توانايي مناسب و كارايي بالايي كه در عرصه‌هاي مديريتي دارند نقش كمرنگي در عرصه‌هاي مديريتي دارند.
وي اضافه كرد: اگر دخالت دادن زنان نخواهد از وزارت بهداشت شروع شود پس كجا بايد دنبال آن بگرديم به همين علت به نظر من بازنگري در اين زمينه واجب و ضروري است.
جعفر بوالهري استاد روانپزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران نيز در اين مراسم با اشاره به انواع هوش گفت: روزگاري IQ يا ضريب هوش منطقي، رياضي و انتزاعي و توانايي بحث علمي و از جزء به كل رفتن نشانه توانايي هر فرد بود اما امروزه دو هوش ديگر مطرح هستند كه هوش هيجاني و هوش معنوي نام دارند.
وي افزود: هوش هيجاني امروز از سوي متفكران غربي مطرح شده و كليدي تر از هوش منطقي معرفي شده است زيرا به توانايي خودآگاهي، شناخت هيجانات ديگران و كنترل آن، خودكنترلي و انعطاف پذيري مربوط است.
وي اضافه كرد: امروزه حتي بحث هوش معنوي نيز از سوي متفكران غربي مطرح شده است و متاسفانه هيچ متفكر مسلماني در طراحي هوش معنوي نقش نداشته است با اينكه ما پيشتاز بحثهاي معنويت و مذهب در جهان هستيم به همين علت امروزه قرن حاضر را قرن معنويت نامگذاري كرده‌اند.
وي گفت: بايد متفكران ما نيز در اين عرصه‌ها وارد شوند و با بهره گيري از آموزه‌هاي الهي و هدايت دروني رمز و رازهاي اين عرصه را بشكافند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
15.32143s, 19q