9 راه حل WHOبراي تامين ايمني بيماران در حين مراقبت‌هاي بهداشتي

۱۳۸۶/۰۲/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3172
9 راه حل WHOبراي تامين ايمني بيماران در حين مراقبت‌هاي بهداشتي

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، مارگارت چان، دبير كل سازمان جهاني با بيان اين كه اجراي اين راه‌ حل‌ها روشي براي بهبود ايمني بيماران است، اظهار داشت: اين 9 روش موثر از سوي اتحاديه جهاني ايمني بيماران و مركز همكاري براي كاهش خطاها در حين مراقبت‌هاي بهداشتي و پزشكي تعيين شده است.

همچنين اين راه حلها براساس مداخله‌ها و ساير اقدامات در برخي از كشورها براي كاهش آسيب‌ها و صدمات به بيماران و بهبود ايمني آنها مشخص شده‌اند.

اين 9 راه حل عبارتند از: توجه به تشابه ظاهري داروها، توجه به تشابه اسمي داروها، شناسايي بيمار، ارتباط گرفتن با بيمار در زمان‌هاي عدم هوشياري، انجام اقدامات پزشكي صحيح بر روي محل دقيق مورد بيماري در بدن، ‌كنترل حلال‌هاي الكتروليتي غليظ شده، اطمينان از صحت داروها در نقل و انتقال‌هاي حين مراقبت، پرهيز از استفاده از سوند پزشكي و لوله در قسمت‌هايي كه ابزار قطع ارتباط مي‌شوند، استفاده انفرادي از ابزار تزريقي و بهبود بهداشت و پاكيزگي دست‌ها براي جلوگيري از گسترش عفونت‌هاي مربوط به مراقبت‌هاي بهداشتي ناصحيح.

گفتني است، طي يكسال گذشته سازمان جهاني بهداشت بيش از 50 تن از سران برجسته و كارشناسان در حوزه ايمني بيماران را از سراسر جهان گردهم آورده تا اين 9 راه حل را براي پاسخگويي به نيازهاي مختلف شناسايي كرده و بپذيرند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
zahra nejadabdollah khoshhal
در صورت امکان فرمهای ایمنی بیمار در این سایت گذاشته شود.وراهنمایی در مورد اجرای حاکمیت در بیمارستان.
4.07739s, 19q