کشف درماني جديد براي پوکي استخوان

۱۳۸۶/۰۲/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3177
کشف درماني جديد براي پوکي استخوان
به گزارش سلامت نیوز به نقل از بي بي سي ِ بيماري پوکي استخوان سلامت و کيفيت زندگي بسياري ازسالمندان جهان را با خطرروبرو کرده است.ازجمله دربريتانيا نيمي اززنان و 20 درصد ازمردان سالمند بخاطرابتلا به پوکي استخوان دچارشکستگي استخوان مي شوند.
پزشکان و محققان از27 کشورجهان اين درمان جديد را براي مدت 3 سال به آزمايش گذاشتند که نتيجه آن درمجله پزشکي نيوانگلند منتشرشده است .
دراين آزمايش که ازسوي دانشگاه کاليفرنيا هماهنگ شده است بيش ازهفت هزار وپانصد زن بالاي 65 سال شرکت داشته اند.به نيمي ازآنان دارويي تزريقي به نام زولدرونيک اسيد و به نيمي ديگردارونما داده شد.
يافته هاي اين آزمايش حاکي است که اين درمان تزريقي خطرشکستگي لگن خاصره را تا 40 درصد و شکستگي درستون فقرات را تا 70 درصد کاهش مي دهد.توليد کنندگان اين دارو اميدوارند مقامات اروپا درطي سال جاري ميلادي مجوزتوزيع زولدرونيک اسيدکه نام تجاري آن آکلاستا است را صادر کنند.
اين دارو فقط يکباردرسال بايد تزريق شود وتزريق آن نيز15 دقيقه طول مي کشد.با اينکه بسياري براين باورند که پوکي استخوان يکي ازبيماري هاي دوران سالمندي است ِ اما گفته مي شود که ابتلا به آن دردوران نوجواني آغازمي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.4541s, 18q