اطلاع رسانی تبلیغاتی

حل مشکل تصاویر شبح در تلویزیون

۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۸ - کد خبر: 317894
حل مشکل تصاویر شبح در تلویزیون

سلامت نیوز:تصاویر دوتایی که گاهی اوقات تصاویر شبح نیز نامیده می شوند، یکی از انواع مشکلات رایج تلویزیون ها می باشند. مشاهده تصاویر دوتایی هنگام تماشای فیلم یا برنامه مورد علاقه، می تواند بسیار آزاردهنده باشد و چشمان شما را خسته کند. همچنین تماشای تصاویر دوتایی شده برای افرادی که با مشکلات چشمی رو به رو هستند، با احتمال ایجاد سردرد همراه خواهد بود.

بنابراین چگونه مشکل تصاویر دو تایی تلویزیون خود را برطرف کنیم؟

در این مقاله که توسط تکنسین های مرکز تعمیرات تلویزیون آزادشهر مشهد تهیه شده، قصد داریم تا 2 روش ساده برای بررسی و حل این مشکل را به شما آموزش دهیم.

روش اول: تداخل سیگنال را برطرف کنید

در پاسخ به این پرسش که چرا تصویر تلویزیون دو تایی می شود؟ می توانیم چنین بگوییم که مشکل تصویر دوتایی معمولاً هنگامی ایجاد می شود که تداخل سیگنال در تلویزیون وجود داشته باشد. تداخل سیگنال، اغلب به دلیل نصب سایر وسایل جانبی به تلویزیون ایجاد می شود. بنابراین چنانچه دستگاه دیگری همچون دستگاه VCR به تلویزیون یا ماینتور خود متصل کرده اید، برای رفع مشکل تداخل سیگنال و دو برابر شدن تصویر تلویزیون، مراحل زیر را دنبال کنید:

بسته به اینکه آیا یک VCR یا دستگاه آنالوگ ضبط تصاویر دوربین مداربسته به تلویزیون خود متصل کرده اید یا نه، دو راه حل وجود دارد.

  1. در صورتی که دستگاه VCR به تلویزیون خود وصل نکرده اید:

اگر تلویزیون شما مستقیماً به پریز دیواری شما متصل است، اطمینان حاصل کنید که کابل کواکس شما به طور ایمن به تلویزیون و پریز دیواری متصل شده است. اگر اتصال ایمن است اما کابل کار نمی کند، کابل کواکس خود را تعویض کنید.

  1. اگر یک دستگاه VCR به تلویزیون خود وصل کرده اید:

ابتدا دستگاه VCR خود را خاموش کنید. کابل کواکسی خود را مستقیماً از پریز دیواری به تلویزیون وصل کنید بدون اینکه آن را به VCR خود وصل کنید. اگر مشکل برطرف شد، دستگاه شما خراب شده است. اما اگر با اتصال کابل به پریز، مشکل همچنان وجود دارد، ممکن است لازم باشد کابل کواکس خود را تعویض کنید.

اگر هنوز مشکل دارید، لطفاً با ما در مرکز تعمیرات تلویزیون الهیه مشهد تماس بگیرید.

روش دوم: همگرایی مانیتور تلویزیون را تنظیم کنید

در صورتی که با وجود انجام دادن مراحل فوق، مشکل برطرف نشد، می توانید همگرایی تلویزیون را بررسی کنید. درواقع یکی دیگر از دلایل دوتایی شدن تصویر تلویزیون، مشکل همگرایی تصویر است. در برخی موارد در تلویزیون ها، برای بهتر شدن تصویر براساس شرایط نور و روشنایی، همگرایی در حالت خودکار تنظیم می شود. در چنین شرایطی شما می توانید با تنظیم دستی، شرایط رنگی تصاویر را براساس نوع دید و محل خود، تغییر دهید.

با تنظیم همگرایی مانیتور تلویزیون، به راحتی مشکل دوتایی شدن تصویر و یا تصاویر شبح دار تلویزیون برطرف خواهد شد. برای حفظ یک تصویر خوب در تلویزیون، شما باید همگرایی را حداقل هر 3 ماه یکبار تنظیم کنید تا با مشکل 2 تایی شدن تصویر رو به رو نشوید. اما اگر حتی تابحال این تنظیمات را انجام نداده اید، می توانید برای تنظیم همگرایی تلویزیون، مطابق مراحل زیر اقدام کنید:

مرحله اول:

برای تعیین نحوه تنظیم همگرایی تلویزیون خود، ابتدا دفترچه راهنمای تلویزیون خود را بررسی کنید. اگر دفترچه راهنما در دسترس نیست، دکمه "منو" را در از جلوی تلویزیون یا روی کنترل تلویزیون فشار دهید.

مرحله دوم:

حالت تنظیم همگرایی یا Convergence Adjustment Mode را که معمولاً در منوی بخش "تصویر" یا "گزینه های پیشرفته" یافت می شود را انتخاب کنید. در این بخش، گزینه های رنگ برای شما نمایش داده می شود.

مرحله سوم:

گزینه رنگ "قرمز" (Red) را انتخاب کرده و سپس گزینه"Enter" را فشار دهید. به کمک کلیدهای بالا و پایین موجود بر روی کنترل تلویزیون و یا کلیدهای جهت موجود بر روی خود تلویزیون، حالات عمودی و افقی را انتخاب کرده وآن ها را به دقت براساس فضا و میزان نور محیط خود، تنظیم نمایید.

این روند را برای مابقی رنگ ها نیز به همین صورت تکرار کنید تا تصویر تلویزیون به طور کامل همگرا شود.

مرحله چهارم:

پس از پایان تنظیمات گزینه "ذخیره" را فشار دهید تا تنظیمات انجام شده، بر روی تلویزیون اعمال شود.

در نهایت می توانید از منو خارج شوید و تصویر را بررسی کنید.

در صورتی که مشکل هنوز به طور کامل برطرف نشده، می توانید مجددا وارد همین بخش شده و تنظیمات همگرایی را تا درست شدن کامل تصویر، تکرار کنید. دقت کنید که در هر بار تنظیمات، تمامی رنگ ها را تغییر دهید تا بهبود تصویر را حس کنید. دو تایی شدن تصویر، معمولا با تغییر این تنظیمات برطرف می شود.

چنانچه با وجود انجام تمام مراحل ذکر شده، تصویر همچنان دوتایی است و یا به اصطلاح تصاویر شبح دار دیده می شوند، بهتر است از یک مرکز تعمیرات تلویزیون میدان شهدا مشهد کمک بخواهید.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ به عنوان یک مرکز مجاز خدمات تعمیر تلویزیون های LCD و LED می تواند بهترین مکان برای دریافت انواع خدمات تعمیرات تلویزیون باشد. یک مرکز مجاز تعمیر تلویزیون الجی نیز با دارا بودن تکنسین های حرفه ای، می تواند علاوه بر ارائه خدمات نصب تلویزیون در منزل و یا محل کار شما، خدمات تعمیر تلویزیون ال سی دی و ال ای دی را نیز انجام دهد. تکنسین های مراکز و نمایندگی های مجاز تعمیرات تلویزیون در میدان شهدا با دریافت دوره های لازم آموزشی و همچنین داشتن تجربه کافی، می توانند به سرعت مشکل تلویزیون شما را شناسایی و برطرف نمایند.

پاراتک

پاراتک به عنوان یک مرکز مجاز تعمیر تلویزیون در مشهد با دارا بودن شعب مختلف در سرتاسر مشهد، می تواند سریع ترین خدمات تعمیر تلویزیون در محل را به شما ارائه نماید. شعبه تعمیرات تلویزیون در الهیه ما ضمن دارا بودن نیروهای حرفه ای و کاربلد، می تواند خدمات ارزنده خود را در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه نماید. تکنسنین های تعمیرات تلویزیون در آزادشهر مشهد نیز با در اختیار داشتن انواع تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر، می توانند بهترین و باکیفیت ترین خدمات را در محل شما ارائه نمایند

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.51947s, 20q