بارش پراکنده در استان های شمالی/ آب گرفتگی معابر استان های جنوبی

۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۴۹ - کد خبر: 317950
بارش پراکنده در استان های شمالی/ آب گرفتگی معابر استان های جنوبی

سلامت نیوز:یک کارشناس هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، فریبا گودرزی در خصوص آخرین وضعیت آب و هوایی کشور به میزان گفت: تا چند روز آینده به جز در سواحل شمالی و جنوب شرق کشور در بیشتر مناطق کشورمان آسمانی صاف و آفتابی خواهیم داشت. امروز دوشنبه در برخی از مناطق مازندران و گلستان بارش‌های پراکنده را شاهد خواهیم بود.

فردا در مازندران و گلستان و برخی نقاط خراسان شمالی رگبار باران و گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد. این بارش‌ها در استان‌های شمالی کشور تقریبا تا آخر هفته با شدت و ضعف ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: اما تا چند روز آینده جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و برخی نقاط هرمزگان برای ساعت‌های بعدازظهر و شب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را دارند که می‌تواند منجر به بالا آمدن آب رودخانه‌ها و روان آب‌ها و آب گرفتگی معابر عمومی بشود.

این کارشناس هواشناسی اظهار داشت: رویداد دیگری که تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت به شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل مربوط می‌شود که در این نقاط باد و گرد و خاک را داریم که سبب کاهش دید و کیفیت هوا در این مناطق می‌شود. فردا سواحل شرقی دریای خزر مواج خواهد شد. از امروز تا چهارشنبه هم آب‌های جنوبی کشور مواج خواهد بود.


گودرزی درخصوص آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران صاف همراه با وزش پراکنده باد خواهد بود. بیشینه دما در تهران هم سی و سه درجه سانتیگراد خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.97722s, 19q