دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
کد خبر: 318893

یک شرکت هواپیمایی در اوکراین لباس فرم مهماندارانش را به مدلی راحت‌تر تغییر داده و کفش ورزشی را جایگزین کفش‌های پاشنه بلند کرده است. این تصمیم به دلیل حفظ سلامتی زنان مهماندار گرفته شده‌است .

نه به کفش پاشنه‌ بلند

سلامت نیوز:یک شرکت هواپیمایی در اوکراین لباس فرم مهماندارانش را به مدلی راحت‌تر تغییر داده و کفش ورزشی را جایگزین کفش‌های پاشنه بلند کرده است.
 این تصمیم به دلیل حفظ سلامتی زنان مهماندار گرفته شده‌است .

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،زیرا در هر پرواز ممکن است هر خانم بین 2 تا 12 ساعت ایستاده باشد که با پوشیدن کفش‌های پاشنه‌بلند کار سختی است و به سلامت آنان صدمه می‌زند.در ادامه به بررسی آسیب هایی که با پوشیدن کفش پاشنه‌دار به سلامت خود می‌زنید،خواهیم پرداخت.


   پیچ خوردگی مچ پا
کفش‌های پاشنه بلند فقط برای استفاده در سطوح صاف  مناسب است. پوشیدن این نوع کفش‌ها در سطوح ناهموار و شیب ممکن است موجب  انحنا در پای شما شود و در نتیجه مچ پایتان پیچ بخورد.علاوه بر رگ به رگ شدن و پیچ خوردگی قوزک پا، هر بار افتادن‌تان می‌تواند به درد، کوفتگی و شکستگی منجر شود.


  قرار گرفتن غیرطبیعی پا
آناتومی طبیعی پا برای کفش‌های بدون پاشنه طراحی شده است درحقیقت شما با پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار آناتومی قرار گیری عضلات و استخوان‌های پا را برهم می‌زنید و این باعث می‌شود استخوان پای شما فشار طولانی مدت را تحمل  کند و مستعد شکستگی شود.


  قوس ستون فقرات
حتما برایتان پیش آمده است که بعد از پوشیدن طولانی مدت کفش پاشنه‌ بلند دچار کمر درد شوید.این نوع کفش‌ها باعث  بیشتر شدن قوس کمر می‌شود. ارتفاع پاشنه به طور مستقیم متناسب با درجه قوس کمر است. این قوس ناهنجار می تواند منجر به درد در کل کمر و پایین کمر شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha