در این هفته در کدام مناطق کشور باران و برف می‌بارد؟

۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۳۳ - کد خبر: 319511
در این هفته در کدام مناطق کشور باران و برف می‌بارد؟

سلامت نیوز:یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، کبری رفیعی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: طی امروز برای مناطقی از آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل و شمال زنجان و امشب برای غرب گیلان و همچنین روز یکشنبه برای ارتفاعات قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و روز دوشنبه با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر بارش‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، اردبیل و ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان رخ می‌دهند که همراه با وزش باد هستند.


وی ضمن اشاره به اینکه برای این مناطق انتظار کاهش دما را هم داریم، ادامه داد: روز سه‌شنبه استان‌های گیلان، مازندران و گلستان هم این شرایط را دارند و برای اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و همچنین برای ارتفاعات و دامنه‌های استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.


این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از اواخر وقت دوشنبه و طی روز سه‌شنبه بارش‌ها در استان‌های گیلان و مازندران شدت بیشتری دارند، افزود: دریای خزر طی این روز‌ها مواج و متلاطم است و در این ۵ روز بارش‌ها در مناطق کوهستانی و مرتفع البرز به شکل برف رخ می‌دهند.


رفیعی اظهار کرد: مناطق جنوبی کشور طی روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه به ویژه در ساعت‌های بعد از ظهر و اوایل شب با بارش باران مواجه هستند و شاهد بارش باران به صورت رگبار و رعدوبرق در جنوب سیستان‌وبلوچستان، هرمزگان و ارتفاعات جنوبی کرمان و روز چهارشنبه در بخش‌هایی از سیستان‌وبلوچستان هستیم.


وی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران توضیح داد: آسمان پایتخت امروز صاف است و گاهی غبار محلی دارد و حداکثر دمای آن امروز ۲۰ درجه و حداقل دمای این شهر به ۱۰ درجه می‌رسد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.51821s, 19q