دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
کد خبر: 321139

تونرها یک مرحله اصلی و ضروری برای مراقبت روزانه پوست محسوب می شوند زیرا آلودگی ها و باقی مانده های آرایش و چربی اضافه را از روی صورت پاک می کنند اما معمولا تونرهایی که در بازار موجود است شیمیایی هستند. در ادامه به شما ساخت چند تونر خانگی را خواهیم گفت.

تونر خانگی برای محافظت و زیبایی پوست

سلامت نیوز:تونرها یک مرحله اصلی و ضروری برای مراقبت روزانه پوست محسوب می شوند زیرا آلودگی ها و باقی مانده های آرایش و چربی اضافه را از روی صورت پاک می کنند اما معمولا تونرهایی که در بازار موجود است شیمیایی هستند. در ادامه به شما ساخت چند تونر خانگی را خواهیم گفت.


  تونر آب برنج
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،تونر آب برنج باعث تولید کلاژن می شود و به آرام کردن پوست و کاهش التهاب کمک می کند. همچنین برای انواع پوست مناسب است.


  مواد لازم
نصف فنجان برنج و یک و نیم فنجان آب


  دستور تهیه تونر آب برنج


برنج را درون ظرفی بریزید و بشویید تا آب آن شفاف شود سپس روی آن آب بریزید تا روی برنج ببندد و بگذارید 12-24 ساعت بماند، برنج را از آب صاف کنید و آب آن را در شیشه یا بطری بریزید و به عنوان تونر استفاده کنید.


 تونر صورت آب نارگیل
اگر به یک تونر عالی برای پوست خشک نیاز دارید، این تونر  قطعا آب نارگیل خواهد بود. آب نارگیل به تغذیه و مرطوب کردن پوست خشک کمک می کند.


  مواد لازم
یک فنجان آب نارگیل
یک عدد لیموترش
  دستور تهیه تونر آب نارگیل
آب لیموترش تازه فشرده شده را با آب نارگیل مخلوط و مواد را با هم ترکیب کنید.
تونر شما آماده است.


  تونر خیار
خیار برای حفظ رطوبت پوست لازم است و باید گفت معجزه می‌کند وآب پوست شما را تعدیل خواهد کرد.


  مواد لازم
یک عدد خیار بزرگ


   دستور  تهیه تونر خیار
خیار را پوست بگیرید و کاملا بشویید و آن را به قطعات کوچک برش دهید سپس آن را در یک قابلمه بریزید و آب به آن اضافه کنید  ،قابلمه را به مدت 5-7 دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید (جوش نیاید)اکنون آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید خنک شود.خیار و آب را در مخلوط کن بریزید و مواد را با هم مخلوط کنید. تونر شما آماده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =