رجائی پور:اخبار حوزه سلامت در صدر اخبار مورد علاقه كاربران ايراني است

۱۳۸۶/۰۲/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3259
رجائی پور:اخبار حوزه سلامت در صدر اخبار مورد علاقه كاربران ايراني است

"نويدرجايي پور " روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: مسايل مربوط به سلامت يكي از اولويت‌هاي زندگي ايرانيان است لذا توجه و مراجعه آنها به اخبار حوزه سلامت نسبت به ساير اخبار بيشتر مي‌باشد.

وي اظهار داشت: با وجود تمايل فراوان كاربران ايراني به دريافت آخرين اخبار و اطلاعات در زمينه تندرستي و سلامت ، سايت‌هاي انگشت شمار فارسي زبان در اين زمينه فعال است.

به‌گفته وي، اخبار سلامت در رسانه‌هاي كشور كاملا دورافتاده است در حاليكه اين موضوع بيشترين حساسيت را در ميان مردم دارد.

رجايي پور با اشاره به اينكه شفاف‌سازي و حذف برخي از خطوط قرمز بايد در صدراهداف سايت‌هاي مربوط به موضوع سلامت قرار گيرد، بيان داشت: امروزه مردم بيشتربه‌اخبار و مطالبي گرايش دارند كه بدون هيچ محدوديتي به تشريح مسايل مربوط به سلامت انسان و راه‌هاي پيشگيري از بيماريها بپردازد.

اين كارشناس از فعالان حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات خواست‌تا با رويكرد بيشترنسبت به حوزه سلامت و جامعه پزشكي كشور ، بستر مناسبي را جهت ارتباط بيشتر پزشكان با دنياي فناوري اطلاعات فراهم كنند.

وي باتاكيد براينكه‌جامعه پزشكي كشور هنوز ارتباط چنداني با حوزه فناوري اطلاعات و شبكه اينترنت پيدا نكرده‌است، گفت: ما بايد با اطلاع‌رساني از طريق ابزارهاي مبتني بر فناوري‌هاي جديد ومورداقبال مردم، به فرهنگ‌سازي درباره مقدم بودن پيشگيري نسبت به درمان بپردازيم.

رجايي‌پور درباره فعاليت سامانه خبري سلامت نيوز گفت: اين سايت با هدف حفظ و ارتقاي سطح سلامت جامعه از آذرماه سال گذشته آغاز به كار كرد و در زمان حاضر در هر روز حدود ‪ ۱۰‬هزار بازديدكننده دارد.

وي يادآور شد: يك هيات علمي متشكل از متخصصان‌و اساتيد دانشگاه بر اخبار و مطالب مندرج در سايت نظارت دارند.

وي با اشاره به اينكه فعاليت سايت سلامت نيوز مورد تاييد دانشكده علوم پزشكي اصفهان و بسياري از مراكز پزشكي است، اظهار داشت: بيشترين بازديد كاربران از سايت مربوط به بخش سلامت و بيشترين مطالب مورد توجه كاربران نيز مربوط به ايدز، بيماري‌هاي فراگير و مسايل جنسي است.

رجايي‌پور گفت: سايت سلامت نيوز داراي بخش‌هاي مختلفي مانند سلامت، تغذيه، خانواده، داروها، روان، محيط زيست، آموزش ، درمان ، مصاحبه و گزارش است.

وي تشكيل انجمن " حاميان سلامت " و معرفي آنها را از جمله برنامه‌هاي آتي سايت سلامت نيوز برشمرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.77055s, 19q