تست جديدي براي تشخيص زودهنگام جنسيت جنين

۱۳۸۶/۰۲/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3292
تست جديدي براي تشخيص زودهنگام جنسيت جنين
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از خبرگزاري آلمان، به گفته محققان اركلن آلمان، در اين روش در خون مادر بدنبال كروموزوم Y جنين مي گردند و در صورتيكه يك كروموزوم Y در خون مادر پيدا شود، 99 درصد فرزند او يك پسر خواهد بود.
 بنابراين گزارش و به گفته محققان دانستن زودهنگام جنسيت نوزاد تنها در صورتي كه مادر بيماري داشته باشد اهميت خاصي دارد است، زيرا در صورتيكه مادر بيماري ارثي داشته باشد اين بيماري قطعاً از طريق كروموزومX به نوزاد پسر منتقل مي شود.
 از جمله اين بيماري هاي ارثي مي توان به ناراحتي ها و بيماري هاي خوني و ضعف عضلاني اشاره كرد كه در سنين بزرگسالي نوزاد مي تواند منجر به مرگ وي شوند.
 همچنين به گفته محققان اين در حالي است كه اگر نوزاد دختر باشد تنها 50 درصد احتمال به ارث بردن بيماري از طريق كروموزوم X در وي وجود دارد.
محققان تاكيد دارند در صورتيكه مادر مبتلا به بيماري هاي ارثي باشد و جنين وي پسر، باشد تنها با استفاده از اين روش آزمايش جديد مي تواند مطمئن شود كه فرزند وي هم به اين بيماري ارثي مبتلا مي شود.
 براساس اين گزارش با استفاده از سونوگرافي مي توان جنسيت افراد را از هفته هفدهم بارداري به بعد بطور قطعي تعيين كرد.
 از نظر متخصصان غير از اين مورد، تشخيص زودهنگام جنيست افراد معنايي ندارد و تنها گاهي هنگام تولد نوزاد دانستن جنسيت او لازم مي شود، زيرا جنين پسر حساس تر است و به همين دليل در برخي موارد از انجام عمل سزارين اجتناب مي شود.
 جواب اين آزمايش خون براي تعيين جنسيت جنين بين دو تا هشت روز بعد اعلام مي شود.
 متخصصان هشدار دادند والدين حق ندارند با استفاده از اين روش و تعيين جنيست جنين و به بهانه نخواستن دختر يا پسر آن را سقط كنند.
 يادآور مي شود: اين آزمايش تشخيص جنسيت در آلمان 149 يورو هزينه دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سانیا
سلام آرزو
به خدا توکل کن ،ما هم ناخواسته بجه دار شدیم و با اینکه بچه اولمون بود میخواستیم سقط کنیم اما این کار رو نکردیم حالا تو هم به خدا توکل کن تو هفته 12 تا 14 ازت آزمایش میگیرن و تا 99%جوابش راجع به سلامت بچه درسته
بازم میگم هرچی خدا بخواد همون میشه
ارزو
سلام من ديروز سونو كردم كفت ٥هفته و دو روزته يك هفته بيش فرص سقط استفاده كردم خونريزيم كم بود تمام شد اما سقط نشد تصميم كرفتم نكهش دارم،اما ميترسم اين قرص بلايي سرش اورده باشه يعني عقب مونه ميشه؟جكار كنم؟
2.53242s, 20q