سلامت نیوز :سخنگوی سازمان انتقال خون با بیان اینکه ۵۶ درصد از اهداکنندگان خون مستمر هستند، گفت: اهداکنندگان مستمر خون حداقل دوبار در سال سابقه اهدای خون دارند.

۵۶ درصد مراجعان به سازمان انتقال خون اهداکننده مستمر هستند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،دکتر عباس صداقت  افزود: از ابتدای فروردین تا پایان آذر سال جاری بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه کردند که از این تعداد یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر شرایط اهدا را داشتند و موفق به اهدای خون شدند.

وی تصریح کرد: اگرچه در این بازه زمانی در شرایط سخت و دشوار شیوع کرونا  قرار داشتیم، اما در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اهدای خون ۷.۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: ۱۵ درصد از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری را که در ۹ ماه امسال خون اهدا کردند، اهداکنندگان بار اولی تشکیل می دهد که برای اولین بار موفق به اهدای خون شدند. امیدواریم بتوانیم اهداکنندگان بار اولی و همین طور اهداکنندگان با سابقه را تبدیل به اهداکنندگان مستمر کنیم.

وی افزود: اهداکنندگان خون به دلیل اینکه به طور مستمر خون اهدا می کنند و بیش از افراد دیگر مراقب سلامتی خود هستند از سالمترین افراد محسوب می شوند و ضریب سلامت خون در آنها نیز بیشتر است و همیشه هم یاری گر سازمان انتقال خون و نجات دهنده جان بیماران هستند.

صداقت تاکید کرد: به رغم شروع سرما و فصل زمستان و کاهش آمار اهدا کنندگان خون و از سویی هم شیوع کرونا با همت، همکاری و حمایت هموطنان برای اهدای خون، خون مورد نیاز بیماران و مراکز درمانی و بیمارستان ها تامین می شود.

وی افزود: نیاز به خون و فرآورده های آن همیشگی است و برخی بیماران مانند عزیزان تالاسمی ها و هموفیلی ها نیازمند همیشگی خون هستند و همچنین مادران باردار و مصدومان سوانح رانندگی و حوادث دیگر نیاز به خون دارند و در عین حال یک واحد خون می تواند نیاز سه بیمار نیازمند به خون را پاسخ دهد.

سخنگوی سازمان انتقال خون با بیان اینکه مردم نوعدوست مانند همیشه اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار دهند، تاکید کرد: مردان به طور متوسط چهار بار در سال  و زنان سه بار در سال می توانند خون اهدا کنند.

صداقت خاطرنشان کرد: مردم مطمئن باشند که کارشناسان ما در مراکز اهدای خون با انجام مصاحبه و معاینات دقیق و اطمینان از سلامت افراد و اینکه اهدای خون هیچ آسیبی به آنها وارد نمی کند، هموطنان را برای اهدای خون دعوت می کنند.

وی تاکید کرد: همچنین به مردم اطمینان می دهیم که مراکز اهدای خون در سراسر کشور از سالمترین مراکز درمانی هستند و همه پروتکل های بهداشتی در آنها رعایت می شود با اطمینان برای اهدای خون اقدام کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =