روماتولوژیست بسیاری از بیماری‌های روماتیسمی را درمان می‌کند. او با تشخیص نوع بیماری می‌تواند یک برنامه درمانی موثر را به بیمار تجویز کند. فرآیند کار از معاینه ابتدایی شروع می‌شود تا انجام تست‌های آزمایشی ادامه پیدا می‌کند.

چگونه بهترین روماتولوژیست به درمان بیماری های روماتیسمی کمک می کند؟

شما اگر دچار نوعی بیماری روماتیسمی هستید، بهتر است به سرعت به نزدیک روماتولوژیست خوب بروید. تاخیر در درمان می‌تواند در روند بهبود بیماری اختلال ایجاد کند. اما چطور می‌توان فهمید که متخصص روماتولوژی چگونه می‌تواند در درمان بیماری‌های روماتیسمی کمک می‌کند؟ برای پاسخ با ما همراه باشید.

روماتولوژیست کیست؟

روماتولوژیست‌ها متخصصانی هستند که مهارت‌ها و آموزش‌های ویژه‌ای را در تشخیص و درمان آرتریت و بیماری‌های روماتیسمی کسب کرده‌اند. آنها بیماران مبتلا به درد و اختلالات مفاصل، ماهیچه‌ها، تاندون‌ها، استخوان‌ها و سایر بافت‌های همبند را درمان می‌کنند. پایه قوی در طب داخلی، روماتولوژیست‌ها را به عنوان یک پزشک متخصص برای مدیریت دردهای موضعی و عمومی بیماران آماده می‌کند.

بهترین روماتولوژیست تهران

روماتولوژیست‌ها چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

بیش از 100 نوع بیماری روماتولوژی وجود دارند. روماتولوژیست‌ها شرایط زیر را درمان و بررسی می‌کنند:

 • درد (مانند کمردرد، درد شانه، درد زانو، درد مفاصل، درد عضلانی و غیره)
 • آرتروز
 • بیماری‌های خودایمنی بافت همبند مانند لوپوس
 • میوزیت
 • میالژیا (دردهای عضلانی)
 • نقرس و نقرس کاذب
 • پلیمیالژیا روماتیکا
 • بیماری AS
 • اسکلرودرمی
 • فیبرومیالژیا
 • آرتروز
 • روماتیسم مفصلی
 • آرتریت پسوریاتیک
 • آرتریت سرم منفی
 • اسپوندیلیت آنکیلوزان
 • آرتریت واکنشی
 • واسکولیت

انواع بیماری های روماتیسمی

روماتولوژیست‌ها چه مهارت‌هایی دارند؟

روماتولوژیست‌ها تشخیص دهندگان ماهری هستند. آنها بدن و فرد را به عنوان یک کل در نظر می‌گیرند، در حالی که بسیاری از تخصص‌های پزشکی تنها بر یک جنبه از بدن تمرکز می‌کنند مانند قلب یا اعصاب بسیاری از مسائل روماتولوژیک، مسائل پیچیده‌ای هستند که نیاز به تحقیق و بررسی زیادی دارند. جستجو برای یافتن بهترین روماتولوژیست برای بررسی اینکه آیا علت خودایمنی برای بیماری وجود دارد یا خیر، به ویژه هنگامی که آنتی بادی در خون یافت می‌شود، امری مهم است.

روماتولوژیست‌ها آموزش دیده‌اند که این موضوع را به طور کامل بررسی کنند زیرا اختلالات خودایمنی و بافت همبند می‌تواند کل بدن را تحت تاثیر قرار دهد. مهم است که ببینیم همه چیز چگونه به هم مرتبط هستند. آیا می‌دانستید که احساسات شما به سیستم عصبی و سیستم ایمنی شما مرتبط است و بر هر دو اثر می‌گذارد؟ حتی سلامت عاطفی ما بر فیزیک بدن ما نیز تاثیر می‌گذارد.

روماتولوژیست‌ها به گونه‌ای آموزش دیده‌اند که می‌توانند تاثیر روحی بر بیماری را تشخیص دهند. این به شما پایه خوبی برای درک مراقبت‌های بهداشتی خود از دیدگاه پزشکی ارائه می‌دهد. در صورت وجود درد مداوم مفصلی که درمان به موقع برای آن توصیه می‌شود، مراجعه به روماتولوژیست خوب ضروری است.

مراجعه به یک روماتولوژیست خوب می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که مسیر درمانی بیماری‌تان به شکلی درست طی می‌شود. روماتولوژیست‌ها همچنین در مورد تزریق مفاصل و تاندون آموزش دیده‌اند که این می‌تواند حمایت بسیار مفیدی برای مناطق دردناک و ملتهب باشد. برخی از روماتولوژیست‌ها می‌توانند نقاط ماشه‌ای را برای کمک به درد ناحیه میوفاسیال تزریق کنند.

معاینه توسط روماتولوژیست

بیماری‌های روماتیسمی چیست و چگونه تشخیص داده می‌شود؟

همه ما گاهی اوقات دردهای کلی اسکلتی عضلانی داریم که فقط چند روز طول می‌کشند. اما زمانی که درد در مفاصل، عضلات، گردن، کمر و استخوان‌ها شدید و بیش از چند روز ادامه دارد، باید به پزشک روماتولوژی مراجعه کنید. تشخیص بیماری‌های روماتیسمی در مراحل اولیه، دشوار است و شما می‌توانید علائم روزانه را تجربه کنید که به شرایط بسیار پیچیده‎تری مربوط می‌شوند.

روماتولوژیست‌ها متخصصان شما در این زمینه هستند و آموزش دیده‌اند تا تمام علائم‌تان را برای تشخیص و درمان بیماری ارزیابی کنند. آنها می‌دانند که یافتن تشخیص صحیح در سریع‌ترین زمان ممکن برای شروع درمان مناسب ضروری است زیرا بسیاری از این اختلالات بهترین پاسخ را به ویژه در مراحل اولیه بیماری ارائه می‌دهند.

بسیاری از بیماری‌های روماتیسمی تغییر می‌کنند یا تکامل می‌یابند، بنابراین ممکن است قبل از اینکه روماتولوژیست به تشخیص قطعی برسد، باید تحت درمان پزشک قرار بگیرید. فرآیند تشخیصی معمولاً شامل شرح حال کامل پزشکی، معاینه فیزیکی و در صورت لزوم، آزمایش خون و عکس‌برداری با اشعه ایکس هستند.

تشخیص بیماری های روماتیسمی توسط روماتولوژیست

بهترین روماتولوژیست تهران چه کسی است؟

بهترین روماتولوژیست علل درد را تشخیص می‌دهد و سپس یک برنامه درمانی مناسب تجویز می‌کند. دکتر الویس مرادخان با سال ها سابقه از جمله متخصصانی است که توانسته با تشخیص دقیق بیماری، برنامه درمانی موثری را به بیماران ارائه دهد. دکتر مرادخان با انجام معاینه و انجام تست‌های آزمایشگاهی، راهکار اساسی را برای بهبود وضعیت بیمار ارائه می‌دهد. بیماران در هر مرحله از بیماری خود می‌توانند با به صورت حضوری به مطب دکتر الویس مراد خان در تهران مراجعه کنند یا به صورت آنلاین مشاوره تخصصی دریافت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha