شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
کد خبر: 334589

خیلی‌ها ممکن است شلغم را به دلیل رنگ تیره ای که بعد از پخته شدن پیدا می‌کند دوست نداشته باشند. هر چیزی راه حلی دارد. اگر علاقه مند هستید بدانید که باید چگونه شلغم بپزیم که سفید باشد این مطلب رابخوانید:قبل از مراحل پخت شلغم سفید، باید توجه کنید که شلغم مناسبی را برای پختن انتخاب کنید. شلغمی که پوست صاف و شفافی داشته باشد، سطح آن یکدست و پر باشد . در برخی نواحی شل نباشد یا فرو رفتگی ناشی از خرابی نداشته باشد و همچنین سنگین باشد و حالت توخالی نداشته باشد.

چگونه شلغم را بپزیم که سفید باشد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، اگر علاقه مند هستید بدانید که باید چگونه شلغم بپزیم که سفید باشد این مطلب رابخوانید:قبل از مراحل پخت شلغم سفید، باید توجه کنید که شلغم مناسبی را برای پختن انتخاب کنید. شلغمی که پوست صاف و شفافی داشته باشد، سطح آن یکدست و پر باشد . در برخی نواحی شل نباشد یا فرو رفتگی ناشی از خرابی نداشته باشد و همچنین سنگین باشد و حالت توخالی نداشته باشد.

به روش زیر عمل کنید:
* در اولین مرحله از روش پخت شلغم، بعد از شستن و تمیز کردن شلغم ها، به هیچ عنوان سر و ته آن‌ها را نگیرید. (فقط ریشه آن ‌را جدا کنید.)
* شلغم های شسته شده را داخل یک ظرف مناسب روی حرارت قرار دهید.

*کمی آب به شلغم ها اضافه کنید و اجازه دهید تا آب شلغم به جوش بیاید و سپس درجه حرارت را کم کنید.
*در این مرحله از روش پخت شلغم سفید، کمی نمک به شلغم ها اضافه کنید (می توانید کمی آب‌لیمو هم اضافه کنید تا بعد از پخت رنگ شلغم ها سیاه نشود) و در ظرف را بگذارید.
*زمان لازم برای پخت شلغم سفید بین یک ساعت تا یک ساعت و نیم است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =