سلامت نیوز: مجموع مبتلایان به بیماری کرونا (کووید-۱۹) در جهان تاکنون به ۳۶۳ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۶۴۷ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۶۴۵ هزار و ۹۱۳ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۸۷ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۹۹۹ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۴.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۸۹۸ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۰ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۴.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۲۴ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۴۹۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۷۴,۱۷۶,۴۰۳ ۸۹۸,۶۸۰
۲ هند ۴۰,۳۷۱,۵۰۰ ۴۹۱,۷۲۹
۳ برزیل ۲۴,۵۵۳,۹۵۰ ۶۲۴,۵۰۷
۴ فرانسه ۱۷,۷۳۰,۵۵۶ ۱۲۹,۷۴۷
۵ انگلیس ۱۶,۱۴۹,۳۱۹ ۱۵۴,۷۰۲
۶ روسیه ۱۱,۳۱۵,۸۰۱ ۳۲۸,۱۰۵
۷ ترکیه ۱۱,۱۶۷,۹۲۷ ۸۶,۴۸۷
۸ ایتالیا ۱۰,۳۸۳,۵۶۱

۱۴۴,۷۷۰

۹ اسپانیا ۹,۵۲۹,۳۲۰ ۹۲,۵۹۱
۱۰ آلمان ۹,۱۴۵,۲۷۴ ۱۱۷,۸۸۳

بر اساس آمار جهانی ورلدامتر، روسیه با گذشتن از آمار ۳۲۸ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است. فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۱۷ میلیون و ۷۳۰ هزار مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز است.

ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۲۷۹ هزار و ۴۱۰ ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۳۰۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۱ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، مکزیک، لهستان، اندونزی، هلند، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین و پرو نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

 روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =