سلامت نیوز:مجموع مبتلایان به بیماری کرونا (کووید-۱۹) در جهان تاکنون به ۳۹۸ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۴۴۵ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۷۶۹ هزار و ۲۴۶ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۱۷ میلیون و ۸۶۸ هزار و ۱۴۰ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

جدیدترین آمار جهانی کرونا؛ شیوع کووید در ۲۲۳ کشور و منطقه تاکنون

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۸.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۹۲۸ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۶.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۳۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۰۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۳۶ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۰.۸ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۷۸,۳۷۰,۷۷۴ ۹۲۸,۸۷۹
۲ هند ۴۲,۳۳۹,۶۱۱ ۵۰۴,۰۷۸
۳ برزیل ۲۶,۶۰۵,۱۳۷ ۶۳۲,۷۲۰
۴ فرانسه ۲۰,۸۰۴,۳۷۲ ۱۳۲,۹۲۳
۵ انگلیس ۱۷,۸۶۶,۶۳۲ ۱۵۸,۳۶۳
۶ روسیه ۱۲,۹۸۲,۰۲۳ ۳۳۶,۰۲۳
۷ ترکیه ۱۲,۳۳۵,۰۱۵ ۸۸,۹۷۰
۸ ایتالیا ۱۱,۶۶۳,۳۳۸ ۱۴۹,۰۹۷
۹ آلمان ۱۱,۱۹۸,۷۴۰ ۱۱۹,۴۹۵
۱۰ اسپانیا ۱۰,۳۹۵,۴۷۱ ۹۴,۵۷۰

بر اساس آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۶۱۹ هزار و ۸۵ ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۹۳۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، لهستان، مکزیک، هلند، اندونزی، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرو، ژاپن، بلژیک، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک و کانادا نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha