سلامت نیوز:منشاء، علت و درمان بیماری آلزایمر دانشمندان را در ۱۰۰ سال گذشته گیج کرده است؛ اما یک مطالعه جدید ممکن است به سوالات بی پاسخ قبلی در این زمینه پاسخ دهد.

مصرف روغن زیتون چه تاثیری در جلوگیری از آلزایمر دارد؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، مطالعه‌ای جدید که توسط کالج قلب و عروق آمریکا تهیه شده، نشان داده است که رژیم غذایی غنی از روغن زیتون ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد.

این مطالعه که شامل مردان و زنان در یک دوره ۲۸ ساله بود، نشان داده است در افرادی که می‌گویند روزانه بیش از نیم قاشق غذاخوری روغن زیتون مصرف می‌کنند، خطر مرگ ناشی از اختلالات عصبی، مانند بیماری آلزایمر و پارکینسون را تا ۲۹ درصد کاهش داشته است.

کاهش موارد ابتلا

بر اساس این مطالعه مصرف روزانه روغن زیتون درجه یک ممکن است به کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر در مراحل اولیه کمک کند.

کشف آلزایمر

گزارش شده است که آلزایمر توسط دکتر آلیوس آلزایمر در سال ۱۹۰۶ کشف شد که تغییراتی را در بافت مغز زنی مشاهده کرد که بر اثر یک بیماری روانی غیرعادی مرده بود.

پزشکان معمولاً زمانی بیماری آلزایمر را تشخیص می‌دهند که مخلوطی از پلاک‌های آمیلوئید و درهم‌تنیدگی‌های نوروفیبریلاری را در مغز انسان پیدا کنند.

تجمع غیرطبیعی این مواد باعث بیماری آلزایمر می‌شود که شامل دو نوع پروتئین است: یکی به نام آمیلوئید که رسوبات آن پلاک‌هایی را در اطراف سلول‌های مغزی تشکیل می‌دهند و دیگری به نام تاو که درون سلول‌های مغزی درهم می‌پیچد.

منبع: وب سایت المشهد الآن

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha