سلامت نیوز: رییس سازمان غذا و دارو به خبر امحا ۲۵۰ تن سرم تاریخ مصرف گذشته واکنش نشان داد.

واکنش رییس سازمان غذا و دارو به امحا ۲۵۰ تن سرم تاریخ مصرف گذشته/ مسئولان گمرک پاسخگو باشند

به گزارش سلامت نیوز، «بهرام دارایی» رییس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با ایلنا درباره امحاء ۲۵۰ تن سرم وارداتی تاریخ مصرف گذشته که در گمرک باقی مانده بود، گفت: شرکت داروسازی «شیرازسرم» در سال ۹۶ این محموله دارو را وارد کرده بود. زمانی که این محموله وارد گمرک می‌شود، معاون وقت سازمان غذا و دارو به ریاست وقت سازمان گمرک کشور در تاریخ ۹۷/۹/۱۹ نامه می‌زنند که به علت کمبود و نیاز بیمارستان‌ها این محموله را ترخیص کنید.
 

او افزود: اما گمرک در جواب می‌گوید دو سوم یا ۶۵ درصد تاریخ انقضاء این سرم‌ها گذشته است، بنابراین ما این محموله را ترخیص نمی‌کنیم. پس تمام مسئولان گمرک از آن زمان تاکنون باید پاسخگو باشند، چرا این کار را نکردند و علی رغم اینکه سازمان غذا و دارو خودش متولی بوده و درخواست کرده است که این محموله آزاد شود، چرا محموله را آزاد نکردند.

دارایی ضمن رد این مساله که محموله دیگری از سرم‌ها شامل ۲۸۰ تن سرم دیالیزی نیز در گمرک باقی مانده باشد، گفت: اگر سرمی وارد شود، مشخص است و بدون اینکه در گمرک بماند ترخیص می شود و روزی حداقل پانصد هزار عدد سرم نیز در داخل کشور تولید می‌شود. بنابراین این گفته ها پایه و اساس ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha