اولين همايش سراسري "طب روان تني " در اصفهان برگزار مي‌شود

۱۳۸۶/۰۲/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3385
اولين همايش سراسري "طب روان تني " در اصفهان برگزار مي‌شود

دبير اولين همايش سراسري طب روان تني گفت: طب روان تني شاخه‌اي از رشته پزشكي است كه به ارتباط و تعامل دو طرفه جسم و روان توجه و تاكيد دارد.

"حميد افشردي " روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگارايرنا افزود: اختلالات روان تني از مشكلات شايع بهداشتي مي‌باشدومتخصصان رشته‌هاي مختلف طب به نوعي با اين اختلالات در ارتباط هستند.

وي گفت:آشنايي دقيق با مباني‌وشيوه‌هاي علمي درمانهاي روان پزشكي و روان- شناختي دراين‌اختلالات و گسترش اين مباحث علمي اين رشته، از اهداف اصلي اين همايش دو روزه مي‌باشد.

وي افزود : استرس و تاثير آن بر سيستم ايمني، جنبه‌هاي شناختي و رواني استرس، عوارض و جنبه‌هاي رواني بيماري سيستم ايمني، گوارشي، قلب و عروق ، تنفسي، پوستي واعصاب از موضوعات مورد بحث در اين همايش است.

وي‌گفت:بيماري‌هاي روان تني و همراهي‌بابيماري‌هاي روان پزشكي، درمانهاي اختلالات رواني، طب جايگزين، دارو درماني و روشهاي غير علمي درمان‌ها و جنبه‌هاي فرهنگي روان تني از ديگر موضوعات در نظر گرفته شده در اين همايش است.

دبيراولين همايش سراسري طب روان‌تني افزود: در اين همايش ، ‪ ۱۲‬استاد از مركز آموزشي درماني " لونشايد " وابسته به دانشگاه آلمان بخش مهمي از سخنراني همايش و برگزاري كارگاههاي آموزشي را برعهده دارند.

دراين همايش دو روزه اساتيد ، متخصصان و پزشكان گروههاي باليني و علوم پايه و پيراپزشكي، توانبخشي روانشناسي باليني از سراسر كشور حضور خواهند داشت

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.6961s, 19q