یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در ۵ استان کشور/ ورود توده جدید گرد و خاک از عراق

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، فریبا گودرزی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای گلستان، گیلان، مازندران و به تدریج و در اواسط روز برای خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و گاهی نیز گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه فردا و پس‌فردا در بیشتر مناطق کشور شاهد جوی پایدار و آسمانی صاف و آفتابی هستیم، ادامه داد: امروز در دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین، البرز، تهران، سمنان، شمال شرق و اواخر وقت در شرق و منطقه زابل وزش باد شدید و در برخی نقاط طوفان گرد و خاک،کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی رخ می‌دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز توده گرد و خاک انتقالی از عراق سبب می‌شود که در غرب، جنوب غرب و بخش‌هایی از مرکز و شمال غرب کشور با افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا و دید مواجه باشیم، افزود: امروز در شمال غرب، دامنه‌های البرز و سواحل دریای خزر و فردا هم علاوه بر این مناطق در نیمه شرقی کشورمان، هوا به طور محسوسی خنک‌تر می‌شود و انتظار کاهش دما در حدود ۵ تا ۸ را در این  مناطق داریم.

گودرزی در رابطه با آخرین وضعیت جوی چند روز آینده تهران اظهار کرد: آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری است و وزش باد و گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک را برای آن انتظار داریم و بیشینه دمای پایتخت به ۲۸ درجه بالای صفر می‌رسد. هوای تهران هم امروز و فردا خنک‌تر است و از دوشنبه دوباره روند افزایش نسبی دما را تجربه می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =