سازمان ملل متحد هشدار داد: تغییرات آب و هوایی، دسترسی به آب و سیستم تخلیه فاضلاب را تهدید می‌کند.

تاثیر تغییرات آب و هوایی بر دسترسی به آب و سیستم تخلیه فاضلاب

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، سازمان ملل متحد روز گذشته (جمعه) هشدار داد که تغییرات اقلیمی به طور قابل توجهی فشار بر دسترسی افراد به آب و سیستم تخلیه فاضلاب را افزایش خواهد داد، مگر اینکه دولت‌ها اقدامات بیشتری برای آماده‌سازی زیرساخت‌های کلیدی انجام دهند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی سازمان ملل در امور اروپا (UNECE) گفت: در حال حاضر تغییرات آب و هوایی چالش‌های جدی برای سیستم‌های آب و فاضلاب کشورهای سراسر جهان ایجاد کرده است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی سازمان ملل در امور اروپا هشدار داد: از کاهش دسترسی به آب و آلودگی منابع آبی گرفته تا آسیب به زیرساخت‌های فاضلاب، این خطرات به طور قابل توجهی افزایش می ‌یابد مگر اینکه کشورها اقدامات لازم را برای افزایش انعطاف‌ پذیری افزایش دهند.

به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، تخمین زده می شود که بیش از یک سوم کشورهای اتحادیه اروپا تا ۲۰۷۰ تحت تنش آبی قرار گیرند، تا آن زمان تعداد افراد دیگری که تحت تاثیر قرار می گیرند (در مقایسه با سال ۲۰۰۷) به ۱۶ تا ۴۴ میلیون نفر افزایش خواهد یافت. در سطح جهان نیز پیش بینی می شود هر یک درجه سانتیگراد افزایش ناشی از گرمایش جهانی منجر به کاهش ۲۰ درصدی منابع آبی تجدید پذیر شود که بر هفت درصد دیگر جمعیت تاثیر می گذارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =