یک مطالعه جدید نشان می دهد که دادن آنتی بیوتیک به زنان درست قبل از زایمان سزارین خطر ابتلا به آسم یا اگزما را در نوزاد او افزایش نمی دهد.

آنتی بیوتیک های عمل سزارین ارتباطی با آسم کودکان ندارند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ،سزارین یک عمل شایع است، اما می‌تواند مادران را در معرض افزایش عفونت قرار دهد، بنابراین به آنها آنتی بیوتیک های پیشگیرانه داده می‌شود.

به گزارش هلث دی نیوز، «دانا سومیلو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه وارویک بریتانیا، می‌گوید: «عفونت هایی مانند عفونت زخم، می‌تواند پس از تولد یک خطر باشد. آنتی بیوتیک های پیشگیرانه اگر قبل از انجام سزارین داده شوند، بیشترین فایده را برای مادر دارند.»

سومیلو در ادامه می‌افزاید: «هیچ آسیب شناخته شده‌ای از این آنتی بیوتیک ها برای نوزادانی که با زایمان سزارین به دنیا می آیند وجود ندارد، و یافته‌های ما همچنین نشان می‌دهد که هیچ تأثیری در بروز بیماری‌هایی مانند آسم و اگزما در اوایل دوران کودکی ندارد.»

اگر آنتی بیوتیک قبل از بستن بند ناف داده شود، دارو از جفت عبور می‌کند و می‌تواند بر میکروب‌های روده کودک تأثیر بگذارد، از جمله باکتری‌هایی که اعتقاد بر این است که برای سلامت و رشد سیستم ایمنی کودک مفید هستند.

مطالعات قبلی ارتباطی بین ترکیبی از باکتری‌ها و سایر موجودات موجود در روده نوزاد (میکروبیوم) و شرایط مرتبط با آلرژی مانند اگزما و آسم نشان داده اند.

محققان داده‌های چند میلیون کودک متولد شده در بریتانیا بین سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۸ را تجزیه و تحلیل کردند. آنها میزان شرایط مرتبط با آلرژی را در پنج سال اول در کودکان متولد شده به روش سزارین مقایسه کردند.

به گفته محققان، این یافته‌های امیدوارکننده جدید شواهد بیشتری ارائه می‌دهند که آنتی‌بیوتیک‌های پیشگیرانه به طور قابل‌توجهی نتایج سلامت مادران و نوزادانشان را قبل از سزارین بهبود می‌بخشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =