رئيس مركز تحقيقات چشم دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي گفت: به علت وجود تعداد زياد جانبازان شيميايي در كشور، پزشكان ايراني تجارب زيادي در درمان جانبازان شيميايي دارند.

پزشكان ايراني در درمان جانبازان شيميايي تجارب زيادي دارند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ، محمد‌علي جوادي گفت: خوشبختانه جانبازان شيميايي با ضايعه چشمي مشكل درماني ندارند چرا كه تجارب و دستاوردهاي پزشكان در اين بخش، بينايي قابل قبولي را به بسياري از جانبازان برگردانده است.
وي ادامه داد: بر اين اساس نيازي به اعزام جانبازان به خارج از كشور وجود ندارد و تاكنون با اقدامات انجام شده شامل ساده‌ترين روش‌ها تا پيوند قرنيه و پيوند سلول‌هاي بنيادي، تا حدود قابل قبولي موفق به حفظ ديد جانبازان شيميايي شده‌ايم.
رئيس مركز تحقيقات چشم دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي گفت: جديد‌ترين تحول در درمان جانبازان شيميايي كِشت سلول‌هاي بنيادي يا ريشه‌اي است كه اگرچه در مراحل اوليه قرار دارد اما تاكنون نتايج رضايت‌بخشي را به همراه داشته است.
وي با اشاره به نخستين فراخوان جانبازان شيميايي با ضايعات شديد چشمي اظهار داشت: در اين فراخوان كه روزهاي 25 تا 27 ارديبهشت ماه در مشهد مقدس برگزار مي‌شود با حضور پزشكان معالج آن‌ها ضمن معرفي روش‌هاي درماني انجام شده، پروتكل درماني يكساني تدوين خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =