رییس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه با هم‌افزایی دستگاه‌ها شاهد کاهش تصادفات و حوادث رانندگی خواهیم بود، در عین حال گفت: برخی دستگاه‌ها وظیفه خود را در این زمینه نمی‌دانند.

لزوم هم‌افزایی دستگاه‌ها در کاهش حوادث رانندگی/برخی وظایف خود را نمی‌دانند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند در حاشیه برگزاری اولین سمپوزیوم ملی قرارگاه مدیریت و کاهش تلفات حوادث ترافیکی اظهار کرد: تجارب خوبی داریم که وقتی هم افزایی دستگاه‌ها انجام شود در خصوص کاهش تصادفات نتیجه می‌گیریم.

وی با بیان اینکه قرار شد قرارگاهی را در جمعیت هلال احمر تشکیل دهیم و تلاش کنیم که جانی را حفظ کنیم و آلام را کاهش دهیم گفت: در سفرهای اربعین نیز ممکن است بسیاری با خودروهای شخصی تردد کنند و درصد کمی ممکن است با هواپیما بروند. بر همین اساس قرار شد این جلسه را برگزار کنیم که هم برای اربعین از آن بهره بگیریم و هم برای عید نوروز سال ۱۴۰۲ مصدومان و جانباختگان را کاهش دهیم. طبیعتا اگر از حالا برنامه‌ریزی کنیم موفق‌تر خواهیم بود.

رییس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: در این جلسات تصمیمات خوبی گرفته می‌شود و سایر دستگاه‌ها نیز به وجد می‌آیند و پای کار می‌آیند. برخی دستگاه‌ها وظیفه خود را در این زمینه نمی‌دانند.

وی ادامه داد: اصلی‌ترین نقش را مردم عزیز دارند و هر کجا که مردم همراه ما بودند بسیار موفق بودیم. یکی از علل اصلی این بود که مردم حامی ما هستند و ما جمعیتی مردمی هستیم.

کولیوند با بیان اینکه هدف این جلسه این است که همه به میدان بیایند و چنین جلساتی برای آسیب شناسی است، گفت: نقش هلال احمر مشخص است اما هر جا باری زمین مانده باشد ما آن را بر می‌داریم.

کولیوند در ادامه این سمپوزیوم نیز اظهار کرد: به جز قانون و وظیفه حاکمیتی که برای نجات جان مصدومان در جاده‌ها به هلال احمر واگذار شده است، عملیات جست‌وجو و نجات در حوادث ترافیکی یک تکلیف اخلاقی و رسالتی بشردوستانه است.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم با اقدامات فوری، همدلی و مشارکت دستگاه‌های مسئول گام مهمی در این روزها برای کاهش تلفات محورهای مواصلاتی در غرب کشور داشته باشیم اظهار کرد: ترافیک ناشی از راهپیمایی بزرگ اربعین در روزهای پیش رو باید امن و با حداقل حوادث ترافیکی باشد و پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای هلال احمر در آمادگی کامل هستند.

کولیوند تاکید کرد: کمی پس از اربعین برای امدادرسانی زمستانه در محورهای مواصلاتی می‌رسیم و بعد از آن امیدواریم پویش نوروز ۱۴۰۲ بدون سوانح ترافیکی به عنوان نماد این قرارگاه به موفقیت مطلوب برسد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =