دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
کد خبر: 344321

کندن موی سفید ممکن است یک راه حل موقت به نظر برسد اما با این کار آسیب واقعی به پوست سر خود وارد می کنید. موهای خاکستری یک نشانه کاملاً طبیعی پیری است اما بسیاری از ما، با مشاهده یک تار نقره‌ای رنگ میل شدیدی به کندن سریع آن پیدا می کنیم.

چرا نباید موهای سفید را کند؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، به نظرشما، آیا کندن موهای خاکستری مشکل را حل می کند یا در واقع اوضاع را بدتر می کند؟

چرا موها خاکستری می شوند؟ | با افزایش سن، فولیکول های مو کمتر ملانین تولید می کنند و همین به کاهش رنگ و سفید شدن مو منجر می شود.

ملانین ماده ای در بدن شماست که به مو و پوست شما رنگ می دهد. تعداد گرانول های رنگدانه به طور طبیعی با افزایش سن، معمولا بین ۲۸ تا ۴۰ سالگی شروع به کاهش می‌کند، به این دلیل که ملانوسیت ها، سلول هایی که ملانین تولید می کنند، شروع به کاهش سرعت و تولید کمتر می کنند.ژنتیک نقش کلیدی در سرعت ظاهر شدن موهای خاکستری دارد، زیرا آرایش بیولوژیکی شما سرعت آن را تعیین می کند. با این حال، استرس می تواند روند سفید شدن مو را هم تسریع کند.


این یک افسانه است | میرزا باتانوویچ، مدیر سبک برند حرفه ای مراقبت از مو Eufora International، ادعا می کند که باور رایج این است که اگر موها را بچینید، تعداد بیشتری در جای آن ظاهر می شود اما این در واقع یک افسانه است.او افزود: «کاش این حقیقت داشت، زیرا در این صورت می توانستیم به راحتی به افرادی که ریزش مو دارند، کمک کنیم.» کندن یک تار مو باعث رشد بیشتر نمی شود. این ایده هیچ مبنای علمی ندارد.ریزش مو تا ۱۵۹ تار مو در روز طبیعی است اما اساساً به هیچ وجه به هم متصل نیستند. بنابراین، کشیدن یک مو باعث فشار بیشتری روی پوست سر نمی‌شود.


آسیب به پوست سر| کندن مو ممکن است یک راه حل موقت برای ظاهری جوان تر به نظر برسد، اما با این کار آسیب واقعی به پوست سر خود وارد می‌کنید.با کندن مو، ممکن است فولیکول مو آسیب ببیند. در نتیجه، می تواند به بروز عفونت یا حتی لکه های طاس منجر شود. ممکن است این کار شما بیشتر از این که مفید باشد ضرر برساند. وقتی یک تار خاکستری را بکشید، موهای کنده شده استراحت و چرخه رشد بعدی خود را بعد از سه ماه شروع می‌کنند.

در هر سیکل بعد از حدود ۲۰ سالگی، موها کمی نازک‌تر می‌شوند و مدت کوتاه‌تری در اطراف باقی می‌مانند. چرخه عمر موهای روی سر به طور متوسط پنج سال است و تعداد محدودی چرخه رشد وجود دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =