چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
کد خبر: 344900

درحال‌حاضر از سه‌هزار و ۹۰۰قلم دارو در فارماکوپه نزدیک به دوهزار قلم دارو تحت پوشش بیمه است که داروهای ضروری و پرتکرار است. مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: نزدیک به ۴۰۰قلم داروی ضروری و پرتکرار به‌تدریج در لیست بیمه‌ای قرار می‌گیرد.

۴۰۰ قلم داروی ضروری در لیست بیمه‌ای

به گزارش سامت نیوز به نقل از روزنامه صبح نو، محمدمهدی ناصحی افزود: درحال‌حاضر از سه‌هزار و ۹۰۰قلم دارو در فارماکوپه نزدیک به دوهزار قلم دارو تحت پوشش بیمه است که داروهای ضروری و پرتکرار است؛ لذا نزدیک به ۴۰۰قلم داروی ضروری و پرتکرار دیگر نیز به‌تدریج تا پایان سال جاری تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.


وی درباره پرداخت مطالبات طرح دارویار توسط سازمان بیمه سلامت ایران، اظهار داشت: پرداختی مابه‌التفاوت ارز دارو و سهم سازمان در دو ماه گذشته بلافاصله انجام شده است، درنظر داریم با توجه به منابعی که در اختیار داریم بلافاصله پس از پایان شهریور ماه نیز بلافاصله بتوانیم در سراسر کشور مطالبات داروخانه ها را پرداخت کنیم.


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: تمام مطالبات پرداخت شده و درحال‌حاضر منتظر اسناد هستیم، هر سندی توسط بیمارستان دولتی، خصوصی یا مراکز سرپایی ارسال شود؛ پرداختی‌ها صورت می‌گیرد؛ خوشبختانه همکاری سازمان برنامه تاکنون قابل قبول بوده و تخصیص‌ها به‌موقع انجام شده است.


وی تصریح کرد: حتی برای مطالبات شهریور بیمارستان‌های دولتی و خصوصی نیز دوهزار و ۳۵۰میلیارد تومان به سازمان تخصیص پیدا کرده که در صورت ارسال اسناد مطالبات پرداخت می‌شود.ناصحی تاکید کرد: اسناد سرپایی به‌صورت الکترونیکی ارسال می‌شود اما اسناد بستری به‌شکل الکترونیک آفلاین است؛ لذا پس از جمع‌بندی پرداختی‌ها به‌صورت الکترونیک صورت می‌گیرد.


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه برای مردادماه سازمان بیمه سلامت حدود ۵۰۰میلیارد تومان در بخش سرپایی درمجموع سهم سازمان و سهم مابه‌التفاوت ارزی را پرداخت کرده است، اظهار داشت: در بخش بستری دارویی نیز همین میزان هزینه نزدیک به ۵۰۰میلیارد تومان در ماه وجود دارد که درمجموع می‌توان گفت بیمه سلامت هزارمیلیارد تومان با این داروهای تحت‌پوشش و مابه‌التفاوت ارز در کشور پرداخت می‌کند، یعنی سهم بیمه سلامت تاکنون منهای ملزومات و تجهیزات پزشکی ماهانه حدود هزار میلیارد تومان است.

جهت کاهش مشکلات مردم در بحث پوشش بیمه‌ای داروها، معاونت درمان وزارت بهداشت باید تعاریف و پروتکل‌های مربوط را تدوین کند و طبق این پروتکل‌ها در سامانه‌های بیمه سلامت قواعدی جاری می‌شود؛ لذا مشکلات را مرتفع خواهیم کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =